Vyhrajte balíček s detskými knihami

Chránené krajinné oblasti

EAN:9788089226290
Značka: DAJAMA

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
9,95 €
Popis

Publikácia Chránené krajinné oblasti  z edície Prírodné Krásy Slovenska mapuje a približuje nielen ochrancom a milovníkom prírody, ale aj širokej verejnosti všetky prírodné pozoruhodnosti, ktoré skrýva štrnásť chránených krajinných oblastí. Z tohto dôvodu autori v druhej časti základnej charakteristiky jednotlivých území uviedli aj všetky maloplošné chránené územia a navrhované lokality sústavy NATURA 2000, ktoré sa nachádzajú na ich vlastnom území.

Hoci človek svojou činnosťou v prípade chránených krajinných oblastí viac pozmenil pôvodný charakter krajiny ako v národných parkoch, aj tak sa darí viaceré územia udržať v relatívne zachovanej podobe a chrániť ich pre ďalšie generácie. Či už ide o lužné lesy okolo Moravy, Dunaja a Latorice s bohatým výskytom vodného vtáctva alebo o čarovné kopanice Bielych Karpát a Kysúc, oravské rašeliniská, pralesy Východných Karpát a Vihorlatských vrchov, malebné kotliny a skaly Strážovských a Súľovských vrchov, prípadne vyhasnuté sopky Poľany, Štiavnických vrchov a Cerovej vrchoviny...

Okolím maloplošných chránených území vedú viaceré turistické alebo náučné chodníky, ktoré poskytujú príležitosť vidieť množstvo nádherných prírodných scenérií a zákutí. Je len na nás, aké zážitky si z týchto návštev ukryjeme hlboko v našom vnútri a ktoré naopak odovzdáme ďalej. Vyberte sa na putovanie chránenými krajinnými oblasťami Slovenska a spoznajte ich najzaujímavejšie a najhodnotnejšie miesta. Určite nebudete sklamaní.

Neobíďte ani Národné parky.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Mapa knižná
Autor Ján Lacika, Kliment Ondrejka
Značka DAJAMA
V predaji od 20.07.2009
Rok vydania 2009
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 15,2 x 23,8 x 1,6 cm
Hmotnosť 0,46 kg
Väzba Brožovaná bez přebalu matná
Počet strán 128
Edícia Prírodné Krásy Slovenska
ISBN 978-80-89226-29-0
EAN 9788089226290
Interný kód 0097723
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy