Ako deti dostatočne pripraviť do školy?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
11.10.2019
00:00
09.10.2019
17:36
26.09.2019
11:00
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Prechod z materskej školy do základnej sa dá zvládnuť s rozvahou a bez väčších problémov. Dôležitú úlohu zohrávajú aj rodičia, stačí, keď sa do procesu vzdelávania svojich detí zapoja vhodným spôsobom. Chcete vedieť ako na to? Prečítajte si článok.
Na prechod z materskej školy do základnej sa treba vhodne pripraviť. Hlavnú úlohu v príprave nezohráva len materská škola a samotné dieťa, ale vhodným zapojením môžu celému procesu značne pomôcť aj rodičia.

Dieťa si môže základnú školu obľúbiť skôr ako do nej nastúpi. Dbajte na to, aby ste o škole hovorili pozitívne a vaše dieťa dostatočne pripravili na to, čo ho tam čaká. Nikdy slovo škola nepoužívajte ako strašiak. Deti sú zvedavé bytosti, radi objavujú a pokiaľ im o škole budete rozprávať pozitívne veci, budú sa na ňu tešiť. Aby ste im vysvetlili, prečo škola nie je len úžasným miestom, budete mať dostatok času neskôr. Na začiatku ich rozhodne motivujte, aby sa do nej tešili.

Príprava na úspešný prvý ročník
Venujte vášmu dieťaťu svoj voľný čas, rozvíjajte jeho schopnosti a zručnosti. Pokiaľ ho učíte hrou, zvládne aj úlohy, ktoré by ho inak nudili a hlavne si osvojí potrebné znalosti, ktoré mu uľahčia prácu a sústredenie nielen v prvých školských dňoch. Na knižnom trhu je množstvo titulov určených pre predškolákov plných hádaniek, doplňovačiek a maľovaniek. Väčšina z nich je zameraná hlavne na kombináciu zábavy a zlepšenia zručností. No v ponuke sú už aj špecializované tituly, ktoré dbajú na to, aby deti zaujali, ale predovšetkým, aby ich optimálne a čo najvšestrannejšie pripravili do školy.

Pracovné zošity KuliFerdo vytvorili odborníci priamo pre potreby detí predškolského veku. Aktivity zostavili tak, aby sa dali použiť pri výučbe v materskej škole, ale aj samostatne v domácom prostredí. Sú plné úloh na osvojenie, precvičenie a rozvoj schopností a zručností, ktoré deti pripravia na prvý ročník v školskom prostredí. V podstate ide o to, aby deti dosiahli tzv. školskú zrelosť, vďaka ktorej zvládnu prvý ročník ľahšie nielen oni sami, ale aj ich rodičia.

KuliFerdo školská zrelosť 1KuliFerdo - príprava
Vďaka červenej edícii pracovných zošitov KuliFerdo sa vaše dieťa pripraví na úspešný vstup do školy. Nadobudne a precvičí si schopnosti a zručnosti, ktoré bude ďalej prirodzene rozvíjať nielen v rámci povinnej školskej dochádzky, ale aj v jeho voľnočasových aktivitách. Každý zošit je špeciálne zameraný na inú oblasť: zrakové vnímanie, grafomotoriku, rozvoj myslenia, pozornosť, predmatematické predstavy, orientáciu a sluchové vnímanie.
KuliFerdo a jeho svetKuliFerdo - overovanie
Táto edícia obsahuje tri pracovné zošity, vďaka ktorým ľahko zistíte, či je už vaše dieťa pripravené na povinnú školskú dochádzku. Zošity sú určené na zmapovanie, kontrolu a overenie rozsahu vedomostí, zručností a schopností dieťaťa. Vďaka nim zistíte, v ktorých oblastiach podáva dieťa nadpriemerný výkon a čo by ste s ním mali ešte precvičiť, aby bol vstup do školy čo možno najprirodzenejší a bez problémov. Zošity sú rozdelené do troch okruhov: Motorika a myslenie, Vnímanie a reč a Emócie a znalosti.


KuliFerdo pre žiakov so špecifickými poruchami učeniaŠpeciálne tituly pre žiakov s poruchami učenia
V ponuke nakladateľstva RAABE nájdete aj sedem špecializovaných pracovných zošitov pre žiakov 1. až 4. ročníka ZŠ so špecifickými poruchami učenia zameranými osobitne na orientáciu, pozornosť, zrakové vnímanie a sluchové vnímanie. Tieto zošity môžu pedagógovia i rodičia zaradiť do vyučovacieho procesu bez nutnosti náročnej metodickej prípravy.

Všetky pracovné zošity KuliFerdo sú koncipované v súlade so štátnymi vzdelávacími programami pre materské, resp. základné školy, no zároveň sú ideálne aj na použitie v domácom prostredí. Netreba k nim nijaké ďalšie pokyny, len tie, uvedené v zošitoch.

Tituly z edícií KuliFerdo nájdete v internetovom kníhkupectve KNIHCENTRUM.SK po kliknutí na obrázky jednotlivých edícií.

Ďalšie tipy nájdete v kategórii Šikovní predškoláci.


Autorka článku: Jana Golianová
Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

KuliFerdo 1,2,3,4,5,6,7

18,20 € 13,65 €
IHNEĎ odosielame

KuliFerdo 1,2,3

7,80 € 5,85 €
IHNEĎ odosielame

KuliFerdo 1,2,3,4,5,6,7,8

20,80 € 15,60 €
IHNEĎ odosielame
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Čítaním a ideálne aj výhodným nákupom kníh, ktorý vám pri tejto príležitosti ponúkame.
Vychutnajte si knižné tipy, ktoré vyjdú tento mesiac. Z rôznych rožkov, troška toho najlepšieho.
Jeden z najčítanejších titulov od Ruth Ware. Podaril sa jej?