Bez milosti a slitování

EAN:9788086289724
B. Reicin - fanatik rudého teroru
Značka: Ostrov

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
7,00 €
Anotácia
Bez milosti a slitování od nakladeľstva Ostrov je vskutku unikátnou publikáciou. Autorovi knihy, historikovi Františkovi Hanzlíkovi, sa podarilo to, o čom mnohí bádatelia celý život len snívajú.  Doc. PhDr. František Hanzlík, CSc. objavil v archívoch unikátne dokumenty z čias komunistického režimu v Československu. Kniha je napísaná v Češtine.


To, že nejde len tak nejaké dokumenty, potvrdzuje dominantná  postava knihy Bez milosti a slitování. Bedřich Reicin. Fámami opradený  jeden z hlavných aktérov komunistického prevratu vo februári 1948 a v skutočnosti jeden z najmocnejších ľudí v povojnovej ČSR.  V rokoch 1945 – 48 stál Bedřich Reicin v čele nechválne známej tajnej služby, obranného spravodajstva a vojenskej kontrarozviedky úzko spolupracujúcej v podobne „obľúbenou“  Štátnou bezpečnosťou.

No jeho hviezda náhle zhasla zo dňa na deň. Vo februári 1951 bol z ničoho nič zatknutý. Paradoxne však nebol súdený za zločiny, ktoré naozaj spáchal  alebo bol za ne zodpovedný (justičné vraždy, mučenie či lúpeže). Jeho verní súdruhovia ho súdili vo vykonštruovanom politickom procese s „protištátnym spikleneckým centrom“ Rudolfa Slánskeho.  Na konci jedného z mnohých vykonštruovaných procesov 50tych rokov stál verdikt „vinný“  a nasledovala Reicinova poprava.

Kniha Bez milosti a slitování dokumentuje Reicinov červený fanatizmus od počiatku jeho politickej kariéry v predmníchovskej republike. Ako jednému z mála sa podarilo odcestovať do Sovietského zväzu, dokonca s povolením gestapa. Reicin podnikol maximálne úsilie s cieľom získať čo najväčší vplyv v československých jednotkách v ZSSR počas 2. svetovej vojny. František Hanzlík v knihe zverejňuje doteraz neznáme fakty či už z osobného alebo politického života Reicina. Zneužívanie tajných služieb bolo verejným politickým tajomstvom komunistickej strany či už pred februárom 1948 alebo vo vykonštruovaných procesoch na začiatku 50 rokov. Ani pri neskoršom rehabilitovaní nemalo vedenie KSČ záujem o zverejnenie týchto utajovaných informácií...

Informácie o produkte
Podnázov B. Reicin - fanatik rudého teroru
Druh sortimentu Kniha
Autor František Hanzlík
Značka Ostrov
V predaji od 19.04.2011
Rok vydania 2011
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 17,7 x 24,6 x 2,5 cm
Hmotnosť 0,79 kg
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 352
ISBN 978-80-86289-72-4
EAN 9788086289724
Interný kód 0115107
Produktový manažér Lena Linda Knop-Kostková (lena.knop-kostkova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy