Hry z lesnej škol(ičk)y

EAN:9788088316879
Zábavné, poučné a praktické zručnosti pre malých dobrodruhov
Značka: Knihy Kazda

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( skladom )
14,90 €
3,72 € 25%
11,18 €
14,90 €
3,72 € 25%
11,18 €
Anotácia

Vynikajúca príručka, ako si s deťmi v lese užiť zábavu!

Filozofia lesných škôl je založená na hrách a učení sa v prírode, ktoré v deťoch budujú zdravé sebavedomie a sebaúctu. Táto kniha vaše deti "vytiahne" von do prírody a nadchne ich pre tvorenie a zážitky v skutočnom svete (namiesto vysedávania pred obrazovkou počítača!). Či už máte bližšie do lesa, alebo len medzi niekoľko stromov v mestskom parku, aktivity opísané v tejto príručke vám poskytnú skvelú príležitosť stráviť čas s celou rodinou, a povedú vaše deti k tomu, aby si hry na čerstvom vzduchu a pod holým nebom zamilovali. Ide o prvú knihu, ktorá verejnosti predstavuje hravé zručnosti a vedomostné aktivity prebiehajúce v lesných školách spracované vo verzii pre rodiny a priateľov, a jej kúzelné ilustrácie a jednoduché pokyny deti poľahky vtiahnu do zázračného sveta prírody.

  • Staňte sa líškou na stope koristi, nočným motýľom na úteku pred netopierom alebo zajacom unikajúcim pred lesným požiarom!
  •  Vytvorte si funkčný luk a šípy, vlastnoručne vyrobenú čelenku, nádherné lesné šperky alebo čarovný prútik - to všetko z prírodných materiálov nazbieraných v lese.
  • Osvojte si zálesácke zručnosti na prežitie v divočine: naučte sa, ako postaviť prístrešok, založiť oheň alebo nájsť jedlé rastliny a pripraviť si z nich pokrm.

Autoři:

  • PETER HOUGHTON je kvalifikovaný průvodce lesní školy, který společně s Jane Worroll vede celoroční lesní kroužek pro děti z Londýna i okolí. Pracoval jako umělecký řemeslník (práce se dřevem a dalšími materiály) a koordinátor v charitativní organizaci zaměřené na ohrožené městské děti a mládež, během čehož prohluboval své zkušenosti s lesní pedagogikou. Je vyučený a zběhlý v historické i ornamentální dřevořezbě a tesařství z nesušeného dřeva.
  • JANE WORROLL prací pod širým nebem strávila většinu svého dospělého života: dělala zahradnici, ošetřovala stromy a po dvanáct let pracovala jako Countryside Ranger (správkyně venkovské oblasti), kdy pečovala o krajinu, sledovala stav chráněných druhů a zaučovala dobrovolníky. Vystudovala ekologii a druhý titul má z oboru ochrany životního prostředí.
Informácie o produkte
Podnázov Zábavné, poučné a praktické zručnosti pre malých dobrodruhov
Druh sortimentu Kniha
Autor Peter Houghton, Jane Worroll
Prekladateľ Veronika Baluchová
Značka Knihy Kazda
V predaji od 25.08.2020
Rok vydania 2020
Poradie vydania 1. vydání
Rozmery 14.7 x 20.0 x 1.7 cm
Hmotnosť 0.32 kg
Väzba Brožovaná bez prebalu lesklá
Počet strán 160
ISBN 978-80-88316-87-9
EAN 9788088316879
Interný kód 0334958
Produktový manažér Tereza Wawreczková (tereza.wawreczkova@pemic.cz)
Ceny dopravy