Roger Federer Životopis

EAN:9788081990106
Značka: TIMY partners

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • (skladom
16,99 €
4,25 € (25%)
12,74 €
Anotácia
Roger Federer, „tenisový džentlmen“ (NZZ), je nielen jedným z najúspešnejších tenistov všetkých čias, ale aj spoločensky angažovaným a veľmi hĺbavým človekom, ktorý vždy zostáva sám sebou. Ako jeden z mála novinárov pozná René Stauffer „planétu Federer“ úplne bezprostredne. Bol pri Federerovom prekvapivom ukončení sezóny v lete 2016, ale aj pri návrate a úspešnom preklenutí veľkej krízy len o pol roka neskôr prostredníctvom senzačného triumfu na Australian Open. Stauffer pútavo popisuje, ktorí ľudia, tréneri a mentori boli pre túto výnimočnú kariéru dôležití a prečo Federerov vplyv na dvorcoch aj mimo nich pretrvá aj po konci jeho aktívnej činnosti.

RENÉ STAUFFER, ktorý sám tenisovo vyrastal vo Weinfeldene, od roku 1981 píše o tomto odvetví a je športovým redaktorom v Tages­-Anzeigeri a Sonntags­-Zeitungu. Tenisový expert mapuje Federerovu kariéru od jej začiatku a už v roku 2007 mu Pendo­-Verlag vydalo prvú biografiu tohto výnimočného športovca. Stavia na svojom veľmi osobnom vzťahu s Rogerom Federerom a jeho zázemím.

Australian Open 2017: Roger Federer zdvíha ruky nad hlavu a kričí od šťastiapo tom, ako premenil druhý mečbal proti Rafaelovi Nadalovi a získal tým svoj18. grandslamový titul. Čo sa zdá byť len jedným triumfom z mnohých, to je pre tenisového génia úžasným zavŕšením príbehu o návrate. Vo veku 35 rokov sa rekordér Wimbledonu po šesťmesačnej zdravotnej pauze pôsobivo pripomenul a zhodil mnohých expertov, ktorí označili jeho kariéru za skončenú. Je to jedenz tých výnimočných „Federerových okamihov“, ktoré tenisových fanúšikov už dve desaťročia privádzajú do úžasu. Kto však chce pochopiť fenomén Rogera Federera, musí nahliadnuť za tieto momenty – vidieť celé pozadie úspešného príbehu Švajčiara, ktorý sa z výnimočného, ale nevyspytateľného mladého talentu stal jedným z najúspešnejších tenistov histórie a globálnou ikonou štýlovosti. René Stauffer zblízka sprevádzal Rogera Federera od 15. roku života a veľmi vnímavo popisuje dôležité okamihy jeho kariéry. Od formujúcich osôb z jeho mladosti cez rezolútny športový nástup až po spoločenskú angažovanosť rodinne založeného Federera  – je to jedinečná kniha zaznamenávajúca výnimočný život.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Autor René Stauffer
Značka TIMY partners
V predaji od 12.11.2019
Rok vydania 2019
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 14,8 x 22,5 x 3,5 cm
Hmotnosť 0,58 kg
Väzba Pevná s přebalem lesklá
Počet strán 368
ISBN 978-80-8199-010-6
EAN 9788081990106
Interný kód 0307514
Produktový manažér Barbora Ďuricová (barbora.duricova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy