Smart regióny v Slovenskej republike

EAN:9788075984180
Možnosti a realita
Značka: Wolters Kluwer

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
11,20 €
Anotácia
Postupná premena miest a regiónov na ,,smart regióny", ako aj efektívne využívanie „smart“ riešení zvyšujúcich kvalitu života obyvateľov je v súčasnosti moderným trendom vo vyspelých krajinách. Môže však implementácia koncepcie „rozumných“ miest a regiónov viesť k odstráneniu medziregionálnych nerovností a prispieť k celkovej zmene obrazu slovenskej ekonomiky a spoločnosti ako takej?

Autori monografie „Smart regióny v Slovenskej republike – možnosti a realita“ vo svojom diele poukazujú na súčasnú realitu slovenských regiónov a ich potenciál vo vzťahu k smart koncepciám. Svoju pozornosť sústreďujú na celkový rámec existujúcich smart koncepcií a a ich možný vplyv na rozvoj jednotlivých regiónov. Podrobne riešia otázky kvalitatívnej zmeny infraštruktúry regiónov, poukazujú na potrebu vytvárania novej kvality spolupráce regiónov a súčasne nastoľujú otázky bezpečnosti infraštruktúry v mestách a regiónoch.

Publikácia je určená pre čitateľov, ktorých zaujíma využívanie najnovších technológií, ekonomických, sociálnych a technických inovácií, pričom si však uvedomujú, že ani tá najlepšia „smart“ koncepcia nie je „zázračným prútikom“, ktorý vyrieši problémy miest a regiónov. Cieľom inteligentných riešení má byť totiž človek.

Informácie o produkte
Podnázov Možnosti a realita
Druh sortimentu Kniha
Autor Peter Staněk, Beáta Stehlíková, Iveta Pauhofová
Značka Wolters Kluwer
V predaji od 23.04.2019
Rok vydania 2019
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 15,8 x 22,0 x 1,4 cm
Hmotnosť 0,27 kg
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 120
ISBN 978-80-7598-418-0
EAN 9788075984180
Interný kód 0294114
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy