Účtovníctvo rozpočtových organizácií, príspevkových organizácií a obcí

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
11,50 €
9,43 €
11,50 €
9,43 €
Anotácia

Svojím obsahom je praktikum zamerané predovšetkým na riešenie špecifických problémov účtovníctva rozpočtových organizácií, príspevkových organizácií a obcí. Obsahuje základné typy príkladov, úlohy a kontrolné otázky z tejto oblasti účtovníctva, ktorých riešenie a zodpovedanie by malo pomôcť študentom lepšie pochopiť podstatu účtovníctva uvedených účtovných jednotiek.

Praktikum je rozdelené do 16 kapitol. Prvých desať kapitol je zameraných na rozpočtové organizácie a všetky základné oblasti účtovania v štátnych rozpočtových organizáciách a v rozpočtových organizáciách zriadených obcou alebo vyšším územným celkom. Základné úlohy a kontrolné otázky o príspevkových organizáciách a vybrané oblasti účtovania v týchto účtovných jednotkách obsahujú ďalšie dve kapitoly. Individuálnej účtovnej závierke a finančným výkazom rozpočtových organizácií a príspevkových organizácií, vybraným oblastiam účtovníctva obcí a medzinárodnej harmonizácii účtovníctva vo verejnom sektore sa venujú samostatné kapitoly. Posledná kapitola obsahuje záverečné kontrolné otázky a úlohy, ktoré dopĺňajú a komplexne uzatvárajú problematiku účtovníctva rozpočtových organizácií, príspevkových organizácií a obcí.

Praktikum je určené predovšetkým študentom Ekonomickej univerzity v Bratislave na cvičenia a konzultácie z predmetu účtovníctvo rozpočtových a príspevkových organizácií a obcí.
 

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Autor Alena Kordošová, Antónia Kovalčíková, Marianna Kršeková
Značka Wolters Kluwer
V predaji od 04.09.2017
Rok vydania 2014
Poradie vydania 2. vydání
Rozmery 17.0 x 24.0 x 1.7 cm
Hmotnosť 0.35 kg
Väzba Brožovaná bez prebalu lesklá
Počet strán 204
ISBN 978-80-8168-076-2
EAN 9788081680762
Interný kód 0242040
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy