Zabijak Anders a jeho priatelia

EAN:9788055147512
(A sem-tam nejaký nepriateľ)
Značka: IKAR

Titul si môžete ihneď objednať. Objednáme ho u vydavateľa a vyexpedujeme cca do 5 pracovných dní.

Dostupnosť: Na vyžiadanie (skladom u vydavateľa)
13,90 €
2,08 € (15%)
11,82 €
Anotácia

Čo tentokrát naservíruje Jonas Jonasson? V knihe Zabijak Anders a jeho priatelia môžete očakávať stretnutie neveriacej farárky, recepčného z bývalého bordelu a slávneho národného zabijaka. Čo môže vyviesť táto nesvätá trojica? Určite vám niečo napadne, ale nebude to to, čo skrslo v hlave Jonasa Jonassona. A to v dobrom i zlom otrasie celým Švédskom.

Farárka Johanna Kjellanderová nadobro opustila kazateľnicu. Stalo sa tak narýchlo, keď ju kongregácia odsúdila a hádzali do nej spevníky. Nikdy si to povolanie sama nezvolila, donútili ju. Má preto ťažké srdce rovnakým dielom na nebeského aj na vlastného otca. Per Persson sa tešil na miliónové dedičstvo, lenže majetok deda, konského handliara, sa akosi rozplynul v dyme z dieselových motorov. A tak sa teraz živí ako zle platený recepčný v treťotriednom hoteli, bývalom bordeli. Vyhnaná farárka náhodou stretne na lavičke v parku recepčného. Obaja sa cítia podvedení predchádzajúcim pokolením a nemajú preto problém podvádzať iných.

Osud im do cesty privedie trochu naivného, svojsky dobrosrdečného, zato poriadne srditého muža. Volá sa Johan Andersson a práve ho prepustili z väzenia, kde si odpykal trest za tri vraždy. Robí, čo môže, ale zarobí málo a alkohol je drahý. Farárka a recepčný sa postarajú o to, že zakrátko sa Zabijak Anders stane známym v celom Švédsku. Títo traja vytvoria nesvätú trojicu a pustia sa do veľmi výnosnej, no úplne pochybnej obchodnej činnosti. Všetko by šlo ako po masle, keby im to gróf, grófka, samotný Pán a jeho Syn tak prekliato neskomplikovali... Zabijak Anders je typická jonassonovská bizarná postavička, podobne ako storočný starček a múdra analfabetka. Ich príbehy pobavia aj rozosmejú, ale do literatúry vstúpili najmä preto, aby sme hlbšie vnímali svet, ktorý nás obklopuje, a robili ho lepším.

Jonas Jonasson je švédsky spisovateľ a novinár, o ktorom ste už určite počuli v súvislosti s jeho knihami Storočný starček, ktorý vyliezol z okna a zmizol a Analfabetka, ktorá vedela počítať. Ak máte radi vtipné knihy a neotrelé postavy v nich, pravdepodobne si prídete na svoje ako mnohí jeho čitatelia po celom svete. :-)

Ukážku z knihy Zabijak Anders a jeho priatelia nájdete hneď pod obálkou knihy (v prípade, že neprehliadate stránky z mobilu).

Informácie o produkte
Podnázov (A sem-tam nejaký nepriateľ)
Názov v originále Mördar-Anders och hans vänner (samt en och annan ovän)
Druh sortimentu Kniha
Autor Jonas Jonasson
Prekladateľ Jana Melichárková
Značka IKAR
V predaji od 19.04.2016
Rok vydania 2016
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 15,3 x 23,5 x 2,7 cm
Hmotnosť 0,50 kg
Väzba Pevná s přebalem lesklá
Počet strán 304
Edícia Svetový bestseller
ISBN 978-80-551-4751-2
EAN 9788055147512
Interný kód 0202121
Produktový manažér Zuzana Mrvová (zuzana.mrvova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy