Vyhrajte 1 z 5 balíčkov.

Bestseller

Základy obchodného práva pre ekonómov

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( skladom )
14,50 €
2,61 € 18%
11,89 €
14,50 €
2,61 € 18%
11,89 €
Anotácia
Obchodné právo je dôležitou súčasťou právneho poriadku každého ekonomicky vyspelého štátu s trhovou ekonomikou, ktorá je spojená so slobodou podnikania. Sloboda podnikania umožňuje každej osobe, ktorá splní predpoklady ustanovené právnymi predpismi, podnikať v akejkoľvek oblasti, pre ktorú sa rozhodne.
Obchodné právo tvorí súhrn právnych noriem, ktoré upravujú postavenie podnikateľov a vzťahy, do ktorých podnikatelia vstupujú pri uskutočňovaní podnikateľskej činnosti. Zaraďuje sa do sféry súkromného práva, hoci ho sčasti tvoria aj normy verejného práva.
V učebnici sú vymedzené základné pojmy a inštitúty obchodného práva, výklad je venovaný jednotlivým právnym formám podnikania, hospodárskej súťaži a obchodným záväzkovým vzťahom. Študenti dostanú základné informácie aj z oblasti insolvenčného práva a práva cenných papierov. Odkazy na príslušnú právnu úpravu ich majú doviesť k práci s textom platných právnych predpisov.
Učebnica obchodného práva je určená študentom predovšetkým neprávnických fakúlt.

Autorský kolektív tvoria členovia Katedry obchodného práva Obchodnej fakulty Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorí pri formulácii textu využili svoje viacročné pedagogické skúsenosti, ako aj skúsenosti získané v právnej praxi. Pomerne zložitú právnu problematiku sa snažia priblížiť čitateľom odborne, a zároveň zrozumiteľne. Obsahovú štruktúru učebnice koncipovali tak, aby zodpovedala pedagogickým účelom.

Učebnica môže poslúžiť nielen študentom ekonomických odborov, ale informácie v nej obsiahnuté môžu byť užitočné aj pre širšiu verejnosť, najmä pre podnikateľov.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Autor Andrea Slezáková, Dušan Holub, Hana Magurová, Mária Veterníková, Marián Kropaj, Martin Winkler, Michal Hutta
Značka Wolters Kluwer
V predaji od 23.10.2017
Rok vydania 2017
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 15,0 x 21,2 x 1,8 cm
Hmotnosť 0,40 kg
Väzba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet strán 312
ISBN 978-80-8168-727-3
EAN 9788081687273
Interný kód 0250080
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy