Chodníky k plesám

EAN:9788055123868
Značka: IKAR

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
11,90 €
Popis

Chodníky k plesám sú informačne bohatým sprievodcom po trasách značených, ale aj neznačených, po chodníčkoch za tatranskými nižšie položenými krásami, pretože nielen zdolávanie tatranských štítov, ale aj cestičky k plesám dokážu uspokojiť aj náročnejších turistov. Príjemné je nielen ich zdolávanie, ale najmä vydýchnutie pri zastavení sa.

Milan Lackovič sa osobne pustil do zmapovania tatranských plies a prístupových trás k nim. V knihe prináša aj mnoho zaujímavostí a predstavuje NAJ plesá. Kapitolky sú prehľadne zoradené podľa dolín od Západných Tatier cez Vysoké až po Belianske, ale autor neopomína ani plesá z iných pohorí Slovenska (či už skutočné ako niektoré v Nízkych Tatrách, alebo plesá, ktoré nemajú potrebný pôvod, ale majú slovo pleso v názve). Chodníky k plesám možno po otvorení nebudia dojem komplexnosti, prehľadnosti a užitočnosti, ale hneď ako sa začítate, vaše pochybnosti sa rozplynú ako inverzné počasie zo skorého rána. Je to naozaj komplexný sprievodca, ktorý bude spoľahlivým spoločníkom na mnohých vašich potulkách tatranskými dolinami.

Chodníky k plesám - anotácia z knihy

Mnohí sa s obdivom skláňame pred skalolezeckými výkonmi pokoriteľov tatranských štítov – a potom je nám ľúto, že fyzická pripravenosť nám nedovoľuje zaradiť sa medzi nich. To však neznamená, že by sme si museli celkom upierať vysokohorskú turistiku! Tí, čo objavili čaro tatranských dolín a ich chodníkov, nedajú dopustiť na turistiku strednoúrovňovú, nešpičkovú. Najmä preto, lebo ponúka nesmierne atraktívne ciele – plesá, tieto zraku aj duši človeka lahodiace pamiatky ľadovcovej minulosti našich malých veľhôr. Sú väčšinou dostupné a nejeden z „tuctových“ tatranských rekreantov ani netuší, že je ich až okolo dvesto.

Práve na toto bohatstvo sa snaží upozorniť autor tejto knihy, Milan Lackovič, obdivovateľ tatranských plies. Kniha Chodníky k plesám je pre tých, čo netúžia veľhory pokoriť, ale ktorým stačí poznávať a obdivovať ich. Viacerí asi uvítajú i schematické návody (nie mapy!), odkiaľ kam a za aký čas sa chodníkmi tatranských dolín dá dostať priemerným turistickým krokom.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Mapa knižná
Autor Milan Lackovič
Značka IKAR
V predaji od 22.08.2011
Rok vydania 2011
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 15,5 x 21,5 x 1,3 cm
Hmotnosť 0,47 kg
Väzba Pevná s přebalem lesklá
Počet strán 240
ISBN 978-80-551-2386-8
EAN 9788055123868
Interný kód 0119498
Produktový manažér Barbora Ďuricová (barbora.duricova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy