Bambi

EAN:9788080616205

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
8,27 €
Anotácia

Bambi, tohto srnca pozná snáď každý. Jeho životný príbeh začína neskúsenosťou a poznávaním sveta vôkol seba. Popritom čitateľ dostáva príležitosť spoznať ostatných obyvateľov lesa, spôsob vzájomného odovzdávania správ, vzťahov medzi druhmi a najmä do podrobností vníma zvyklosti a život sŕn. Kniha Bambi Felixa Saltena s ilustráciami českého maliara, grafika a ilustrátora Mirka Hanáka (rodáka z Martina) vyšla prvýkrát vo vydavateľstve Mladé letá v roku 1966. Bambi je na knižnom trhu v mnohých verziách, no nádherné kresby Mirka Hanáka na ňom už dlhšie chýbali. Aj preto Vydavateľstvo Spolku slovenských spisovateľov vydalo v roku 2012 túto verziu knihy Bambi.

Bambi rastie, dospieva v srnčieho princa a musí prekonať sokov i vlastný strach, ak chce získať vytúženú Felinu. Bambi skladá všetky skúšky. Pomáha mu skúsený srnec, jeho otec. Prichádza z diaľky vždy v pravej chvíli, pomáha mu skladať skúšky života, zachraňuje ho z nebezpečia. Bambi na záver preberá otcovu úlohu a chopí sa výchovy vlastných detí. V rámci príbehu odhaľuje svoju vnútornú podobu príroda, čo je realistickým vkladom poznania. Na druhej strane prísna výchova v zvieracej ríši, je žriedlom priamych i nepriamych užitočných rád deťom, ktoré knihu čítajú.

Les dostal ústa. A čo nimi rozpráva, to sa dozviete vo vnútri knihy Bambi. Ozvučila kolobeh nemej prírody a prostredníctvom životného príbehu srnca Bambiho vťahuje deti i dospelého do hlbín lesa, aby mu vyzradila jeho tajomstvá. V tmavých húštinách sa snúbi krása s krutosťou, radosť s vášňou a bojom o prežitie. Na pozadí deja sa otvárajú základné otázky života s prienikom i do ľudskej sféry. Autor ich nastoľuje verne, otvorene, bez príkras. To napovedá i kedy po knihe siahnuť: Počnúc vekom, keď si duša začína pýtať odpovede, dovtedy, kým si ich pýta. Medzigeneračné odovzdávanie skúseností pripravilo pre čitateľov mnohé poučenia. I také, že keď chceme ostať otvorení, keď chceme pochopiť bytie a získať múdrosť, musíme zostať sami. Aspoň na chvíľu, možno s touto knižkou. Čitateľ ocení i prekrásny jazyk roztvárajúci bránu do zákutí prírody i do jej duše. Pre všetky zmysly. Z papierových stránok preniká i slnečný jas predierajúci sa krovinami, i vôňa dažďom napojenej zeminy a popri šeleste lístia, zo škrekotu a spevu počuť zrozumiteľnú reč. Les dostal ústa, a o tom je Bambi. Sám Felix Salten na margo svojej knihy napísal: "Nespočetné hodiny strávené v lese ma priviedli k skalopevnému presvedčeniu, že zvieratá aj myslia a zhovárajú sa medzi sebou. Z tohto presvedčenia vznikol Bambi. Zviera nevie klamať. Či patrí k tým, ktoré zabíjajú, alebo k tým, ktoré sú zabíjané, vždy je nevinné, vždy úprimné. A nikdy nie je sentimentálne."

Informácie o produkte
Názov v originále Bambi
Druh sortimentu Kniha
Autor Felix Salten
Ilustrátor Mirko Hanák
Značka Vydavateľstvo SSS
V predaji od 19.09.2012
Rok vydania 2012
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 18,0 x 20,5 x 2,0 cm
Hmotnosť 0,46 kg
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 160
ISBN 978-80-8061-620-5
EAN 9788080616205
Interný kód 0131612
Produktový manažér Barbora Ďuricová (barbora.duricova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy