Novinka

Čierna orchidea

EAN:9788022214674

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( KNIHCENTRUM.sk )
  • ( KNIHCENTRUM.sk Bratislava )
24,90 €
6,22 € 25%
18,68 €
24,90 €
6,22 € 25%
18,68 €
Anotácia

Dojímavý príbeh o veľkej láske, zlomenom srdci, ale predovšetkým o nádeji.

Rozsiahly príbeh obľúbenej autorky mapuje životy obyvateľov majestátneho sídla Whartonský park. Od konca tridsiatych rokov 20. storočia až po súčasnosť sledujeme osudy nadanej koncertnej klaviristky a aristokratickej rodiny Crawfordovcov, ktorých šokujúce tajomstvá čakajú na odhalenie a neostanú bez následkov.

Koncertná klaviristka Julia Forresterová prežila v detstve veľa idylických chvíľ v skleníku vo Whartonskom parku so svojím starým otcom Billom, kde pestoval exotické orchidey. Keď po rokoch trúchli nad tragickou smrťou synčeka aj manžela, vracia sa na toto čarovné miesto, aby našla vytúžený pokoj. Tu sa opäť stretáva so súčasným lordom Crawfordom Kitom, ktorý bojuje o záchranu chátrajúceho panstva. Keď pri renovácii budovy objaví denník Juliinho starého otca, odovzdá jej ho.

Julia, hnaná zvedavosťou, vyhľadá vdovu po Billovi, svoju starú matku Elsie, aby sa dozvedela pravdu o ľúbostnom vzťahu, ktorý takmer zničil panstvo. Pátranie ju zavedie späť do 40. rokov minulého storočia, keď sa bývalý dedič Whartonského parku Harry v predvečer druhej svetovej vojny oženil s mladou debutantkou Oliviou, aby splnil svoju povinnosť a dal panstvu dediča. Dohodnutý sobáš nie je ideálny a mladomanželov napokon rozdelí vojna, ktorá Harryho aj Billa zavedie do exotického Thajska. Tam Harry nechá srdce a Bill rozvinie vášeň pre orchidey.

Stará matka Elsie takmer celý život skrývala tajomstvo Crawfordovcov, ako to sľúbila svojmu už nebohému manželovi Billovi, no teraz nadišiel čas, aby pravda vyšla najavo...

Dej tohto magického príbehu sa striedavo odohráva v typickom prostredí anglického šľachtického sídla a v horúcom cudzokrajnom Thajsku počas druhej svetovej vojny. Román Čierna orchidea, plný zvratov, vášní, klamstiev a záverečného vykúpenia, ponúka krásny, romantický a dojímavý príbeh z pera autorky Siedmich sestier Lucindy Rileyovej

Informácie o produkte
Názov v originále The Orchid House
Druh sortimentu Kniha
Autor Lucinda Riley
Prekladateľ Zuzana Gáliková
Značka Vydavateľstvo Tatran
V predaji od 04.03.2024
Rok vydania 2024
Poradie vydania 1. vydání
Rozmery 15.3 x 23.6 x 3.5 cm
Hmotnosť 0.57 kg
Väzba Pevná s prebalom lesklá
Počet strán 440
ISBN 978-80-222-1467-4
EAN 9788022214674
Interný kód 0440438
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy
Vývoj ceny