Akciová ponuka

Dvanásť statočných

EAN:9788097146238
Značka: VIFO

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( skladom )
16,00 €
4,80 € 30%
11,20 €
16,00 €
4,80 € 30%
11,20 €
Anotácia

Editor knihy Ľubo Bechný po úspešnej knihe rozhovorov Kristovci, prichádza na trh s novou publikáciou "12 statočných". Ide o rozhovory s osobnosťami, ktoré sa v istom okamihu svojho života dokázali postaviť zlu, bezpráviu, prípadne dlhodobo pôsobia v občianskom sektore na kultivácii spoločnosti. Autorský kolektív zložený z mien ako Andrej Bán, Dagmar Mozolová, či Terézia Kolková-Rončáková vyspovedal Ľudí ako MUDr. Vladimír Krčméry, Zuzana Wienk, Anton Srholec, Zuzana Melicherčíková, Zuzana Števulová, Juraj Kudiak, či novinárka Jana Teleki. V knihe sa nachádzajú aj rozhovory s hosťami zo zahraničia, čím kniha dostáva medzinárodný charakter: Maďar Ivániy Gábor, kňaz, ktorý obetavo slúžil utečencom. Poliak Tadeusz Zaşepa - rektor univerzity, ktorý doslova zaplatil životom za odhalenie neférových procesov na akademickej pôde. Rus Andrej Zubov, ktorý bol vyhodený z moskovskej univerzity za odsúdenie ruského vpádu na Ukrajinu. Z našich najbližších susedov môže čitateľ nahliadnuť do života kardinála Miloslava Vlka a evanjelického kňaza, profesora teológie Jakuba Trojana, ktorý sa dostal do problémov aj za to, že v roku 1969 pochoval Jana Palacha. Rozhovory týchto dvoch osobností sú publikované v češtine z dôvodu ich väčšej autenticity.
Autori rozhovorov pátrajú po motiváciách a zdrojoch, ktoré týmto osobnostiam nedovolia robiť kompromisy v oblasti morálky. Kniha je doplnená kvalitnými čiernobielymi fotografiami od viacerých autorov. Ako bonus čitateľ nájde v knihe krátke zamyslenie z pera bývalej premiérky Ivety Radičovej. Vzadu na obálke potom exkluzívny text psychiatra a teológa Maxa Kašparů.
Vydanie knihy podporil prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska.

Kniha rozhovorů s dvanácti osobnostmi, které svým statečným občanským postojem vzdorovali buď v minulosti totalitní zvůli, nebo v přítomnosti marasmu korupce navzdory hrozícím problémům. Autorský kolektiv vyzpovídal mezi převahou slovenských osobností (Vladimír Krčméry - humanitární pracovník, zakladatel univerzity, Zuzana Wienk - občanská aktivistka, Anton Srholec - kněz, zakladatel azylového domu pro bezdomovce a další), také Maďara Iványi Gábora (metodistický kněz, který sloužil utečencúm, Poláka Tadeusza Zasepu (rektora univerzity, který doslova zaplatil zdravím a životem za odhalení neférových procesů na akademické půdě) a Rusa Andreja Zubova (za odsouzení ruského pádu na Ukrajinu byl po mnohých letech vyhozen z moskevské univerzity). Ze statečných Čechů můžete nahlédnout do života kardinála Miloslava Vlka a evangelického kněze a profesora teologie Jakuba Schwarze Tomana, který v roce 1969 pochovával Jana Palacha. Věřící či bez konfese, lidé různých národností spojuje touha po spravedlnosti a právu. Autoři rozhovorů hledají motivaci, zdroje, které dávají odvahu a nedovolí těmto různorodým lidem žijícím uprostřed nás činit kompromisy v otázkách morálky. Kniha je doplněna aktuálními černobílými portréty osobností z autorské dílny vydavatele Ľubomíra Bechného, dalších fotografú a unikátními archivními záběry. Rozhovory jsou uvedeny dvojjazyčně (české osobnosti v češtině, ostatní v slovenštině).
"Pokud současnému světu něco zásadního chybí, jsou to vzory. Nikoli vzory umělé, nagelované celebrity šoubyznisu, politicky vy- (i de-) generované zříceniny, nebo vycpané atrapy všeho druhu. Smysluplné jsou dnes jen vzory tiché, planoucí, vzory přirozené, mající v popisu práce dobro a normalitu." Max Kašparů v závěru knihy.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Editor Ľubo Bechný
Značka VIFO
V predaji od 30.11.2016
Rok vydania 2016
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 23,0 x 23,0 x 1,5 cm
Hmotnosť 0,66 kg
Počet strán neuvedeno
ISBN 978-80-971462-3-8
EAN 9788097146238
Interný kód 0215955
Produktový manažér Anna Talabajová (anna.talabajova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy