Enjoy

EAN:9788020715722
Značka: ODEON

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
11,70 €
11,70 €
10,53 €
11,70 €
11,70 €
10,53 €
Anotácia

Kniha Enjoy vás pohltí! Pretože je presne taká ako súčasná doba a nemilosrdne sa pozerá do jej tváre a ... že by sa z nej vysmievala? Tak to musíte zistiť sami, k akému posolstvu sa táto fenomenálna kniha a jej autorka Solange Bied-Charreton uchyľuje.

Hlavný hrdina románu Enjoy, Charles (Šárl), má 24 rokov a presne ako mnoho iných mladých je istým spôsobom závislý na sociálnych sieťach. Charles pracuje vo veľkej parížskej spoločnosti a ako firemné ucho by si mal dávať pozor, ak chce dosiahnuť na pracovný postup, ktorý sa mu rokmi v tejto firme môže ponúknuť. A zatiaľ čo my blúdime na Facebooku, Twitteri, YouTube či ako zažratí knihomoli na GoodReads, Charles prepadol exkluzívnej sieti s názvom ShowYou. Členovia tejto sociálnej siete sú povinní každý týždeň zdieľať aspoň jedno video zo svojho súkromia, inak bude ich profil zrušený. Takéto šialené pravidlo však Charles nemieni porušiť, veď bez profilu na ShowYou by neexistoval a asi ani nikoho nezaujímal. Kto tam nemá profil, nevie čo je život, je vylúčený zo všetkého, o čom sa tam točí a de facto zo života ako takého.

Autorka potrebovala do knihy dostať aj protiklad Charlesa, aby bol jeho svet konfrontovaný a reflektovaný z viacerých uhlov. To zaisťuje hlavne študentka Anne-Laure, s ktorou sa Charles zoznámi a zapáči sa mu. Keďže jeho prvou otázkou nie je či je Anne-Laure aktívna na ShowYou, prirodzene sa o nej dozvie len to, čo mu sama povie. Na rozdiel od neho veľa číta, ale pozor, papierové knihy a hudbu si tiež púšťa skôr klasicky. Jednoducho je analógová a vďaka nej začne Charles spoznávať iný svet. Druhým kontrastom k jeho životnému štýlu je život jeho susedov, ktorých má možnosť sledovať.

Francúzska spisovateľka Solange Bied-Charreton vykresľuje v knihe Enjoy portrét „Generácie Y“ – ľudí, ktorí nepoznali život bez internetu a smartphonov. Presne takáto generácia v 21. storočí postupne vyrastá a mnohí mladí nie sú schopní z nej uniknúť či vidieť jej tienisté stránky. Enjoy je ironickým a krutým portrétom budúcnosti alebo snáď už aj súčasnosti? Skúste posúdiť sami a prečítajte si úryvok z knihy!

Informácie o produkte
Názov v originále Enjoy
Druh sortimentu Kniha
Autor Solange Bied-Charreton
Značka ODEON
V predaji od 13.08.2014
Rok vydania 2014
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 13,5 x 20,8 x 1,6 cm
Hmotnosť 0,29 kg
Väzba Pevná s přebalem matná
Počet strán 162
Edícia Světová knihovna Odeon
ISBN 978-80-207-1572-2
EAN 9788020715722
Interný kód 0170630
Produktový manažér Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy
KNIHCENTRUM blog