Futbalová misia

EAN:9788097153465
Tajný medzi chuligánmi
Značka: Zelený kocúr

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
1,60 €
Anotácia

„Samozrejme, že som chuligán, doboha, ty debil vy***ný! A je to vonku. Som chuligán. Lenže vieš prečo? Lebo, k***a, presne to je moja robota!“

V roku 1995 prišiel do kín film I. D. o ambicióznom mladom policajtovi, ktorého poslali do terénu, aby v utajení prenikol do gangu futbalových chuligánov a vystopoval jeho vodcov. Dnes už kultový snímok prekvapil mierou brutality a znepokojivým pohľadom na temnú a často krvavú stránku krásneho športu, akým je futbal.

Bol to taký šokujúci príbeh, až diváci ťažko verili, že sa to mohlo odohrať naozaj. Ale teraz už tomu veriť musia...

Takmer o dvadsať rokov  neskôr muž, ktorý film pripravoval, odhalil pravdu – scenár vznikol na základe pravdivého príbehu. Príbehu, ktorý sám zažil. Ten ambiciózny mladý policajt sa volal James Bannon, futbalový klub, preslávený najmä vyčíňaním svojich fanúšikov, sa volal Millwall, a gang, do ktorého sa Bannon infiltroval, sa nazýval Bushwackers – jeden z najobávanejších, najbrutálnejších vo svete anglického futbalu.

Dnes prichádza James Bannon s knihou, ktorá vám odhalí pozadie chuligánskych gangov a tiež policajných operácií, ktoré ich mali dostať na kolená. Kniha je plná napätia, ale aj humoru. Bannon ukazuje, že práca tajného policajta je ako droga a najťažšie nie je vykonávať ju, ale zachovať si potrebný odstup. Som ešte policajt? Neraz sa pýtal sám seba, keď sa počas tajnej misie sám podieľal na brutálnych výtržnostiach – a tiež keď bol svedkom neetického konania ochrancov poriadku.

Pútavé a znepokojivé čítanie, ktoré dokazuje, že život píše najlepšie príbehy.

Informácie o produkte
Podnázov Tajný medzi chuligánmi
Druh sortimentu Kniha
Autor James Bannon
Značka Zelený kocúr
V predaji od 18.11.2014
Rok vydania 2014
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 15,2 x 23,6 x 1,8 cm
Hmotnosť 0,32 kg
Väzba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet strán 272
ISBN 978-80-971534-6-5
EAN 9788097153465
Interný kód 0174870
Produktový manažér Barbora Ďuricová (barbora.duricova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy