Odporúčame

Horské rostliny

EAN:9788020421524
Značka: Mladá fronta

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
18,75 €
18,75 €
13,13 €
18,75 €
18,75 €
13,13 €
Anotácia

Pri potulkách prírodou v najvyšších polohách slovenských hôr môžete objaviť mnohé viac či menej známe a obvyklé rastliny. Aby ste ocenili krásu a unikátnosť videných rastlín, oplatí sa ich aj odfotiť príp. aspoň uchovať v pamäti a doma si v pokoji pozrieť, s ktorou rastlinou ste mali česť. Knihu si samozrejme môžete zobrať aj do terénu, veľkosťou sa šikovne zmestí do batohu a vďaka tvrdej väzbe odolá všeličomu, len s tou navýšenou hmotnosťou už nemusíte byť spokojní.

Titul Horské rostliny z vydavateľstva Mladá fronta vyšiel v roku 2010 sa venuje rastlinstvu v českých a slovenských horách a napriek tomu, že je v českom jazyku, v titulkoch s názvami rastlín nájdete okrem českých aj latinské a slovenské! V úvode knihy je prehľad o horských oblastiach Českej republiky a Slovenskej republiky, predovšetkým o ich klimatických podmienkach, geologickom podloží a biotopoch horskej kveteny. Následne tu nájdete prehľadný zoznam 250tich druhov horských rastlín, ktorých výber bol podľa autorov zameraný najmä na bežnejšie druhy, ktoré sa vyskytujú v oboch štátoch, ale aj na tie vzácnejšie, ktoré podliehajú ochrane.

Ku každej rastline sú priradené dve fotografie celej rastliny, jej kvetu či súkvetia, na základe ktorých ich v teréne ľahko identifikujete. V tabuľke pod názvom rastliny nájdete skratkami a symbolmi zaznačené údaje o dĺžke života, výškovom stupni, v ktorom rastlina rastie, o substráte, na ktorom rastie a informácie o tom nakoľko je rastlina ohrozená a chránená. V opisnej časti ďalej nájdete tieto údaje:

  • Synonymné názvy
  • Čeľaď
  • Popis
  • Stanovište - kde rastlina zvykne rásť
  • Rozšírenie - v ktorých európskych a predovšetkým českých a slovenských pohoriach rastlina rastie
  • Zámeny - výborné informácie o možnej zámene s iným druhom a charakteristika rozdielov
  • Poznámka - nie je uvedená pri každej rastline, ale sústredí sa na ďalšie zaujímavosti

Kniha Horské rostliny je ideálnym sprievodcom vo svete vysokohorských rastlín pre široký okruh čitateľov či už pre milovníkov prírody (turistov, záhradkárov), alebo profesionálov (pracovníkov ochrany prírody, pedagógov na stredných a vysokých školách). Okrem ochrany samostatných rastlín nezabudnite v horách ani na to, že v mnohých pohoriach pre vás platí aj konkrétny návštevný poriadok.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Autor Daniel Dítě, Daniel Hrčka, Pavol Eliáš
Značka Mladá fronta
V predaji od 03.05.2010
Rok vydania 2010
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 17,5 x 21,5 x 2,0 cm
Hmotnosť 0,73 kg
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 286
ISBN 978-80-204-2152-4
EAN 9788020421524
Interný kód 0102891
Produktový manažér Jana Matějová (jana.matejova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy