Užite si leto naplno s knihou! Našich 45 letných tipov

Ikony fotbalu

EAN:9788087685235

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
14,05 €
14,05 €
9,84 €
14,05 €
14,05 €
9,84 €
Anotácia

Ikony fotbalu je kniha v českom jazyku, ktorá vás zoznámi s najväčšími ikonami futbalu. Kto nimi je? Tak túto otázku si už položili mnohí. Čo myslíte, kto je najlepším hráčom v histórii futbalu? Mnohí fanúšikovia by odpovedali Pelé, veď on trikrát priviedol Brazíliu k Zlatej Niké (1958, 1962 a 1970), iní by vyzdvihli Argentínčana Maradonu, ktorý sa postaral o argentínsky úspech v roku 1986. No čoraz viac sa do popredia derú názory, že najlepšími sú tí, ktorí sú najlepší teraz. Od čias Pelého a Maradonu sa hra, výkonnosť a umenie hráčov ďalej rozvíjali a neuveriteľne sa posunuli. Súčasnými ikonami sú bezpochyby Cristiano Ronaldo a Lionel Messi. Tvrdí to aj Iker Casillas, brankár Realu Madrid a španielskej reprezentácie. "Ti dva jsou z jiné planety. Přemohli to, co bylo, a předběhli to, co bude. Mají vlastní úroveň, společný level přístupný jen jim, o spoustu pater výš, než jsou všichni ostatní," tvrdí tento majster sveta a dvojnásobný európsky šampión.

Pelé a Maradona sa stali legendami, v období svojho pôsobenia vyčnievali vysoko nad ostatnými, ale so súčasnými hviezdami typu Ronaldo a Messi sa porovnávať nemôžu. Ťažko tak činiť, keď ich pôsobenie delia viac ako tri desiatky rokov. Na druhej strane uvidíme, čo so súčasnými ikonami spraví čas. Pelé a Maradona sú už časom preverení. Po ďalších rokoch bude iste zrejmejšie, kto bol najlepším futbalistom svetovej histórie futbalu, no pribúdajúcimi rokmi sa zväčší aj počet adeptov a každý bude mať to svoje naj a to je to podstatné. Veď v päťdesiatych rokoch udivoval Alfredo di Stéfano a po boku Pelého žiarila aj čierna perla z Mozambiku resp. čierny panter Eusébio. Sedemdesiate roky patrili aj Johanovi Cruijffovi, Franzovi Beckenbauerovi či Gerdovi Müllerovi. O desaťročie neskôr mnohí nedajú popri Maradonovi dopustiť na Michela Platina a Marca van Bastena a v deväťdesiatych rokoch si futbal nevieme predstaviť bez Paola Maldina a Roberta Baggia. Nové storočie je užasnuté Zinadine Zidanem a Brazílčanom Ronaldom (obaja sa stali majstrami sveta). A medzi najlepších futbalistov nepochybne patria aj Jozef Masopust, Pavel Nedvěd či Jozef Bican.

Vydajte sa s Ronaldom a Messim v knihe Ikony fotbalu za ich predchodami Pelém a Maradonom, ale spoznajte aj ostatných najlepších futbalistov uplynulých desaťročí.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Autor Petr Čermák
Značka Imagination of people
V predaji od 27.06.2014
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 17,3 x 24,4 x 2,0 cm
Hmotnosť 0,57 kg
Väzba Pevná s přebalem lesklá
Počet strán 200
ISBN 978-80-87685-23-5
EAN 9788087685235
Interný kód 0168856
Produktový manažér Veronika Lazecká (veronika.lazecka@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy