Náboženské vyznanie rodičov a najlepší záujem dieťaťa

EAN:9788075020109
Značka: Leges

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( skladom )
13,16 €
2,63 € 20%
10,53 €
13,16 €
2,63 € 20%
10,53 €
Anotácia
Zborník príspevkov z rovnomennej medzinárodnej vedeckej konferencie si kladie za cieľ reflektovať zásadné problémy a najnovší vývoj v oblasti práva na náboženskú slobodu a slobodu svedomia v konotáciách s náboženským vyznaním rodičov a najlepším záujmom dieťaťa. Formácia detí a mládeže bola a aj je v každom spoločenskom zriadení kľúčovou a je zásadnou otázkou aj pre náboženské komunity. Obsahy kurikúl a spôsob výchovy detí a mládeže zároveň formujú kolektívnu pamäť, verejnú mienku, a aj celkovú spoločenskú atmosféru v krajine.
Autori preto venujú zvláštnu pozornosť najmä ochrane práv rodičov na náboženskú a morálnu výchovu detí, otázkam slobody myslenia detí, a najmä náboženskej výchove a vzdelávaniu vo verejných školách. Otázka výchovy a vzdelávania v súvislosti s uplatňovaním práva na náboženskú slobodu je jednou z najcitlivejších otázok konfesného práva a preto je hlavná téma publikácie jedným z ťažiskových bodov v súčasnom diskurze o právnom rámci upravujúcom vzťahy štátu a cirkví.

Sborník příspěvků ze stejnojmenné vědecké konference si klade za cíl reflektovat zásadní problémy a nejnovější vývoj v oblasti práva na náboženskou svobodu a svobodu svědomí v souvislosti s náboženským vyznáním rodičů a nejlepším zájmem dítěte. Výchova dětí a mláděže byla a stále je v každém společenském zřízení klíčovou a je zásadní otázkou i pro náboženské komunity. Obsahy školních osnov a způsob výchovy dětí a mládeže zároveň formují kolektivní paměť, veřejné mínění, i celkovou společenskou atmosféru v zemi.
Autoři proto věnují zvláštní pozornost především ochraně práv rodičů na náboženskou a morální výchovu dítěte, otázkám svobody myšlení dětí, rovněž také náboženské výchově a vzdělání ve veřejných školách. Otázka výchovy a vzdělání v souvislosti s uplatňováním práva na náboženskou svobodu je jednou z nejcitlivějších otázek konfesního práva, a proto je hlavní téma této publikace jedním ze stěžejních bodů současného diskurzu o právním rámci upravujícím vztahy státu a církví.

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Editor Michaela Moravčíková
Značka Leges
V predaji od 24.03.2014
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 14,7 x 20,6 x 1,1 cm
Hmotnosť 0,24 kg
Väzba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet strán 176
Edícia Teoretik
ISBN 978-80-7502-010-9
EAN 9788075020109
Interný kód 0165228
Produktový manažér Martina Křístková (martina.kristkova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy