O stratenej rukavičke

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
9,90 €
Anotácia
Básnické pretlmočenie známej rozprávky o stratenej rukavičke, v ktorej nájdu úkryt rôzne zvieratká, prináša regeneráciu a rehabilitáciu epického živlu v poézii pre deti. Kuniakovo narábanie so slovom je príkladné a inšpiratívne. Je to bravúrna slovesná práca, ktorá načiera do ľudového podložia slovenskej reči, živelne, a pritom disciplinovane narába s rytmom, brilantne rýmuje, vie vytvoriť atmosféru okamihu, ako aj premyslený ťah k záverečnej pointe.
Výtvarná stránka knihy vznikala v úzkej spolupráci s textovou zložkou a vytvára jedinečnú, pôsobivú atmosféru. Jej autorkou je Jana Kiselová-Siteková, ktorej ilustrácie boli národne i medzinárodne oceňované na najprestížnejších domácich i medzinárodných fórach.
V spolupráci tohto tandemu vznikla nekaždodenná, nevšedná knižočka, ktorá nateraz završuje líniu Podjavorinská - Rázusová-Martáková - Bendová - Feldek - Válek - Rúfus - Janovic. Juraj Kuniak novátorsky uzatvára túto kontinuitu a otvára nové obzory slovenskej poézie pre deti. A nielen pre ne. Jeho básnická skladba je univerzálna, rodinná, stane sa trvalou hodnotou slovenskej poézie pre deti.
Daniel Hevier
Informácie o produkte
Názov v originále O stratenej rukavičke
Druh sortimentu Kniha
Autor Juraj Kuniak
Ilustrátor Jana Kiselová-Siteková
Značka SKALNÁ RUŽA
V predaji od 05.10.2012
Rok vydania 2012
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 22,5 x 24,0 x 1,3 cm
Hmotnosť 0,40 kg
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 40
ISBN 978-80-970014-3-8
EAN 9788097001438
Interný kód 0133379
Produktový manažér Jana Hulová (jana.hulova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy