Pád titanov

Séria: Storočie
EAN:9788022206303
Prvý diel trilógie Storočie

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( KNIHCENTRUM.sk )
23,90 €
5,97 € 25%
17,93 €
23,90 €
5,97 € 25%
17,93 €
Anotácia

Pád titanov je prvý diel monumentálnej historickej trilógie Storočie. Ken Follett, kedysi známy najmä ako majster thrilleru, zožal mimoriadny úspech so svojím historickým románom Piliere Zeme a jeho voľným pokračovaním Na veky vekov.  To ho očividne inšpirovalo a vďaka tomu sa k čitateľom dostala aj táto trilógia, v ktorej Follett mapuje najnovšie dejiny ľudstva.

 V prvej časti pod názvom Pád titanov približuje Ken Follet na osudoch niekoľkých rodín prvých dvadsať rokov minulého storočia. Podáva otrasné svedectvo  o dôsledkoch bezuzdného militarizmu, ako sa svet mení na jednu absurditu. Čitateľ bytostne precíti hlúpu a mocenskú nafúkanosť politikov  ochotných hnať  milióny mladých mužov do ničivej vojny a zbedačovať celé národy.

Dramatické udalosti prvej svetovej vojny, Ruskej revolúcie a boja žien za volebné právo, ktoré otriasli celým svetom, spoja osudy piatich rodín z rozličných krajín a spoločenských vrstiev. Na  scéne sa objavia príslušníci britskej a nemeckej aristokracie, waleských baníkov, ruských robotníkov aj amerických demokratov a zbohatlíkov, aby sa ich životné cesty preťali a čelili najväčšej prekážke – prvej svetovej vojne. Na historickom pozadí sa odohrávajú príbehy lásky, hrdinstva, priateľstva, ale aj beznádeje, poníženia a falošnosti.

Píše sa rok 1911 a deň, keď v Anglicku korunujú za kráľa Juraja V. Trinásťročný Billy Williams začína svoj prvý pracovný deň v uhoľnej bani vo Walse. Banícku rodinu Williamsovcov a šľachtických majiteľov baní Fitzherbertovcov spojí romantický vzťah aj nenávisť. Lady Maud Fitzherbertová sa zaľúbi do Waltera von Ulricha, špióna pôsobiaceho na nemeckom veľvyslanectve v Londýne. Ich osudy sa prepletajú s osudom Gusa Dewarea, ctižiadostivého mladého asistenta prezidenta USA Woodrowa Wilsona. Zakrátko do deja vstúpia aj dvaja osirelí ruskí bratia Grigorij a Lev Peškovovci, no ich plán emigrovať do Ameriky zmarí vojna, povolanie do armády a revolúcia.

Pád titanov odhaľuje čitateľovi drámy a intrigy plynulo prechádzajúce z Washingtonu do St. Peterburgu, z prachu a nebezpečenstva uhoľných baní do palácov vysvietených krištáľovými lustrami, z chodieb moci do spální mocných. Aj tentoraz Ken Follett zužitkoval skutočné historické udalosti na umocnenie rýchleho sledu deja a hlbokých citov zobrazených v tomto pútavom diele.

Pád titanov sa v mnohých krajinách stal bestsellerom číslo jedna, hoci ide o objemný tisícstranový román.

Informácie o produkte
Podnázov Prvý diel trilógie Storočie
Názov v originále Pád titanov
Druh sortimentu Kniha
Autor Ken Follett
Značka Vydavateľstvo Tatran
V predaji od 25.09.2013
Rok vydania 2013
Poradie vydania 1. vydání
Rozmery 16.4 x 24.4 x 5.4 cm
Hmotnosť 0.97 kg
Väzba Pevná s prebalom lesklá
Počet strán 812
Edícia Storočie
Posledná dotlač 02/2021
ISBN 978-80-222-0630-3
EAN 9788022206303
Interný kód 0145441
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy
Vývoj ceny