Pútnické a posvätné miesta

EAN:9788055125978
Obrazový atlas
Značka: IKAR

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
19,90 €
Anotácia

Kniha Pútnické a posvätné miesta je jedinečnou publikáciou, ktorá vám predstaví najvýznamnejšie sakrálne stavby a miesta. Viac ako tristo strán vás bude sprevádzať duch jednotlivých miest, o ktorých budete čítať a zoznamovať sa s nimi.

K základným potrebám človeka zrejme patrí, aby hľadal a pomenoval prejavy síl, ktoré mu nie sú vecne (reálne) zrozumiteľné. Začalo sa to sakralizáciou ohniska a ohňa, pokračovalo magickými predstavami o božských ochrancoch domu a vyvrcholilo areálmi venovanými výhradne božským bytostiam, ako sú háje, jaskyne alebo vrcholy končiarov a na ich uctievanie vybudovaným svätyniam, vežiam alebo posmrtným miestam podľa vlastného usudzovania svätých vecí, podľa ktorého aj bohovia potrebujú svoje príbytky. A do nijakej inej činnosti nevynaložili ľudia toľko umeleckej a poetickej energie ako do pamätníkov (pomníkov), postavených ich viere.

Od vyhynutých kultúr raného veku a staroveku cez staroamerické národy až po päť najväčších svetových náboženstiev súčasnosti nám táto prekrásne ilustrovaná kniha s množstvom vynikajúcich farebných fotografií, prehľadných a detailných máp, informatívnych textov o pozadiach udalostí dáva možnosť pozrieť sa na jedinečné a fascinujúce mystické a duchovné miesta tohto sveta. Po krátkom náčrte o pôvode a dejinách veľkých kultov a náboženstiev nám predstavuje slovom a obrazom ich najdôležitejšie sakrálne stavby a svätyne – od Stonehenge až po Múr nárekov, od Ríma až po Mekku. Pútavá a zaujímavá cesta ku koreňom viery.

Svetové náboženstvá a ich duchovné miesta
Vyše 450 fotografií a máp

Informácie o produkte
Podnázov Obrazový atlas
Názov v originále Bildatlas Pilgerstätten und heilige Orte
Druh sortimentu Kniha
Autor Friedemann Bedürftig
Značka IKAR
V predaji od 05.11.2012
Rok vydania 2012
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 22,8 x 30,5 x 2,6 cm
Hmotnosť 1,64 kg
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 304
ISBN 978-80-551-2597-8
EAN 9788055125978
Interný kód 0135398
Produktový manažér Barbora Ďuricová (barbora.duricova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy