Vyhrajte 1 z 5 balíčkov.

Slovenský raj

EAN:9788089226238
2. vydanie + 3D mapy
Značka: DAJAMA

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
6,95 €
Popis

Ako vyplýva z názvu edície S batohom po Slovensku, obsah turistických sprievodcov tvoria predovšetkým pešie turistické trasy.

Pri opisoch základných trás možno nájsť výrezy panoramatických máp s priebehom jednotlivých trás, ich výškový profil, charakteristiku náročnosti a časový rozvrh, ktoré vo väčšine prípadov dopĺňa fotografia typickej scenérie. Okrem peších turistických trás knižky obsahujú všeobecné informácie, základnú charakteristiku prírodných pomerov oblasti, prírodné zaujímavosti a tipy na výlety s označením trás a mapu regiónu s vyznačením polohy opisovaných turistických trás, záver tvoria praktické informácie a register najvýznamnejších turistických bodov.

Slovenský raj sa rozprestiera na východe Slovenska a je turisticky mimoriadne príťažlivou krajinou plnou krasových planín a tiesňav, ktoré turisti prekonávajú po rebríkoch popod hučiace vodopády a povrchové krasové javy. Nachádza sa tu takmer 200 jaskýň a priepastí, no sprístupnená je len Dobšinská ľadová jaskyňa. Okrem Podleska na severnej strane a Dediniek na južnej strane Slovenského raja je jeho najväčším turistickým centrom Čingov ležiaci nad ľavým brehom Hornádu. Leží v dolnej časti Prielomu Hornádu, ktorý patrí k najväčším turistickým lákadlám Slovenského raja. Kláštorisko je jediným turistickým centrom ležiacim vo vnútri Slovenského raja, do ktorého sa možno dostať iba pešo. Nachádza sa tu pozoruhodný areál bývalého kartuziánskeho kláštora s rozlohou 1 ha citlivo vložený do nádhernej krasovej krajiny.

Informácie o produkte
Podnázov 2. vydanie + 3D mapy
Druh sortimentu Mapa knižná
Autor Ján Lacika
Značka DAJAMA
V predaji od 23.08.2007
Rok vydania 2007
Poradie vydania 2. vydanie
Rozmery 11,8 x 16,5 x 1,0 cm
Hmotnosť 0,22 kg
Väzba Brožovaná bez přebalu matná
Počet strán 128
Edícia S batohom po Slovensku
Posledná dotlač 05/2017
ISBN 80-89226-23-X
EAN 9788089226238
Interný kód 0078424
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy