Odporúčame

Ticho

EAN:9788087270431

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( skladom )
17,34 €
2,60 € 15%
14,74 €
17,34 €
2,60 € 15%
14,74 €
Anotácia

Kniha Ticho s podtitulom Síla introvertů ve světě, který nikdy nepřestává mluvit je tým pravým sprievodcom svetom introvertov, ktorý na túto početnú časť populácie nahliada ako na seberovnú s extrovertmi. Susan Cainová na túto tému robí aj prednášky. Jednu z nich si so slovenskými titulkami môžete pozrieť tu.

Byť introvertom v kultúre, ktorá je vyslovene spoločenská a extrovertná, je nielen zložité, ale niekedy až frustrujúce. Susan Cainová vám v tejto knihe ukáže, aký výnimočný talent a schopnosti majú introverti. Ponúkajú ich svetu a určite by sme ich mali podporovať a vítať. Introverti sú zväčša ľudia, ktorých môžeme identifikovať napríklad podľa toho, že radšej počúvajú ako hovoria, radšej čítajú ako chodia na večierky, radi tvoria, ale neznášajú self-promotion a radšej pracujú sami ako v tíme. Napriek tomu, že často nosia nálepku "tichých", práve im vďačíme za množstvo vynikajúcich vecí: od Van Goghových Slnečníc až po vynález osobného počítača. Práve stíchnutie je totiž mnohokrát veľmi potrebné a práve ono je podnetné.

Susan Cainová si veľmi dobre uvedomuje silné strány introvertov aj extrovertov a nikoho nechce meniť. Snaží sa len, aby súčasný svet pochopil, v čom sú introverti prínosom a prečo sa im určite netreba vyhýbať na pracoviskách a prečo ich podporovať aj v útlom veku a netlačiť na nich, aby sa výraznejšie zmenili. Skupinová práca je fajn, ale rovnako potrebná je samostatná práca. Nielen pre intorvertov, ale aj pre extrovertov. Navyše, každý introvert má v sebe aspoň malý kúsok extroverta.

V knihe Ticho sa dozviete:

  • kedy a ako má pre introverta zmysel inšpirovať sa extrovertmi
  • prečo bývajú introverti úspešnejší vo vedúcich pozíciách, v čom tkvie ich sila
  • ako sa lepšie vysporiadať s rozdielmi medzi introvertmi a extrovertmi na pracovisku
  • ako riešiť rodinné nezhody medzi partnermi spôsobené "nesúladom pováh"
  • ako podporovať introvertné deti a čo by pre ne mohlo byť nebezpečné

„Susan Cainová podává spoustu užitečných rad učitelům a rodičům introvertů... Kniha Ticho by měla zaujmout každého, komu záleží na tom, jak lidé myslí, pracují a vycházejí s druhými, i ty, kdo přemýšlejí o pohnutkách jednání kolegy z vedlejší kanceláře. Měla by to být povinná četba pro introverty (nebo jejich rodiče), kteří si potřebují zdvihnout sebevědomí.“ – FORTUNE

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Autor Susan Cainová
Značka Jan Melvil publishing
V predaji od 17.01.2013
Rok vydania 2013
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 15,0 x 22,4 x 2,7 cm
Hmotnosť 0,61 kg
Väzba Pevná s přebalem matná
Počet strán 346
ISBN 978-80-87270-43-1
EAN 9788087270431
Interný kód 0137175
Produktový manažér Hana Mýdlová (hana.mydlova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy