Vatikán

EAN:9788055138664
Tajomstvá a poklady svätého mesta
Značka: IKAR

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
24,90 €
Anotácia
Vatikán je najmenší suverénny štát na svete s asi 800 obyvateľmi. Zároveň je centrum katolíckej Cirkvi. Ako sídlo pápeža – duchovnej hlavy Cirkvi – vplyv Vatikánu vo svete ďaleko presahuje rozlohu malého územia, na ktorom sa rozprestiera.
Vydajte sa na obrazovú prechádzku po farbistých a veľkolepých slávnostiach a udalostiach počas liturgického roka vo Vatikáne.
Sledujte príbeh pápežstva plný udalostí od mučeníckej smrti sv. Petra, cez obdivuhodné umelecké činy renesancie, až po duchovné odkazy a obavy súčasných pápežov o mravný vývoj ľudstva.
Potešte sa fotografickou prehliadkou očarujúcej vatikánskej architektúry, od Baziliky sv. Petra dýchajúcej posvätnosťou a Sixtínskej kaplnky až po záhrady, umelecké galérie, historické kostoly a veľkolepé pápežské rezidencie.
Objavte, čo sa odohráva za hradbami mesta, kto vo Vatikáne žije, ako ho riadia, čo sa skrýva za obradmi, pompou a veľkoleposťou. Jedinečné fotografické interview s mužmi a ženami, ktorí tu medzi múrmi odkrývajúcimi skrytú tvár mesta prežívajú svoje pracovné dni.
Prezrite si jedinečné ukážky z pápežskej klenotnice – nádherné vatikánske liturgické poklady zhromažďované po stáročia.
Publikácia Vatikán ponúka prienik do jedinečnej histórie, tradičných obradov a slávností, cenných pokladov a veľkolepej architektúry Svätej stolice.
Informácie o produkte
Podnázov Tajomstvá a poklady svätého mesta
Názov v originále Vatikán
Druh sortimentu Kniha
Autor Michael Collins
Značka IKAR
Rok vydania 2014
Poradie vydania 2. vydanie
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 320
ISBN 978-80-551-3866-4
EAN 9788055138664
Interný kód 0165704
Produktový manažér Barbora Ďuricová (barbora.duricova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy