Veľkomoravské hradiská

EAN:9788081360138
Značka: DAJAMA

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
9,95 €
Anotácia

Do edície Kultúrne Krásy Slovenska od vydavateľstva DAJAMA patrí i publikácia Veľkomoravské hradiská, ktorá nadväzuje na knihu Archeologické pamiatky, ktorá vyšla v roku 2009 a tiež vznikla v spolupráci s Archeologickým ústavom Slovenskej akadémie vied v Nitre. V známom formáte prináša informácie,

Kniha Veľkomoravské hradiská sa snaží čitateľovi sprostredkovať obraz života Slovanov na území Slovenska v období cyrilo-metodskej misie a doplniť jeho poznatky o ďalšie skryté stopy po slovanských predkoch, ktoré často ľudské oko nevidí. Pblikácia je tak trochu sprievodcom po archeologických lokalitách. Jej cieľom je poskytnúť čitateľovi komplexnú predstavu o danej lokalite skôr, ako ju navštívi. Každé predstavenie sa začína opisom polohy a krátkou históriou predveľkomoravského vývoja či prierezom archeologickým výskumom a pokračuje charakteristikou veľkomoravského obdobia a archeologických nálezov. Nechýba charakteristika zázemia hradiska, poveľkomoravského vývoja a súčasného stavu. Samozrejmosťou sú mapky, plániky a fotografie nielen súčasného stavu pamiatky, ale aj nálezov pochádzajúcich z tohto územia.

Do publikácie autori vybrali 22 najzaujímavejších a najvýznamnejších lokalít veľkomoravských hradísk, v ktorých možno vidieť pozostatky valov alebo opevnení a ktoré zároveň patria k častým turistickým cieľom. Publikácia vyšla v jubilejnom roku príchodu sv. Cyrila a Metoda a jej ambíciou je prispieť k zvýšeniu záujmu o spoznávanie pamiatok spojených s ich misou v jednotlivých regiónoch Slovenska, a tak prispieť k zlepšeniu všeobecného povedomia o potrebe ich ochrany a regenerácie.

Informácie o produkte
Názov v originále Veľkomoravské hradiská
Druh sortimentu Kniha
Autor Vladimír Turčan
Značka DAJAMA
V predaji od 24.01.2013
Rok vydania 2013
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 16,2 x 23,7 x 1,0 cm
Hmotnosť 0,45 kg
Väzba Brožovaná bez přebalu lesklá
Počet strán 128
Edícia Kultúrne Krásy Slovenska
ISBN 978-80-8136-013-8
EAN 9788081360138
Interný kód 0137443
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy