Žena z Marsu

EAN:9788082010773
Značka: Artis Omnis

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( skladom )
18,90 €
4,72 € 25%
14,18 €
18,90 €
4,72 € 25%
14,18 €
Anotácia

Príbeh slovenskej vedkyne, marsonautky a astrobiologičky Michaely Musilovej od publicistky a moderátorky Lucie Lackovičovej prináša pohľad na zložitú cestu mladej ženy za svojimi snami. Kniha opisuje náročné štúdium na prestížnych zahraničných univerzitách, expedície a výskum, prácu pre NASA či stretnutia s mnohými inšpiratívnymi ľuďmi z celého sveta. Spoznáte zákulisie a extrémne podmienky vedeckých expedícií a simulovaných misií na Mars či Mesiac. Počas nich hrozili viaceré život ohrozujúce situácie, no ich výsledky môžu mať obrovský celosvetový význam pri osídľovaní iných planét. Michaela sa zdôverí aj s detailmi zo súkromia či prekážkami, ktoré musela v živote prekonať a ktoré ju formovali. Kniha je tak zároveň povzbudením dievčat a žien, ktoré sa rozhodujú pre kariéru vo vedeckom svete. Súčasne však kladie mnohé otázky o diskriminácii a tvrdej konkurencii v tomto prostredí.

 

O autorkách:

Michaela Musilová je astrobiologička so zameraním na výskum života v extrémnych prostrediach. Doktorát získala na Bristolskej Univerzite (UK). Študovala a robila výskum na viacerých univerzitách po celom svete. Pracuje s NASA (USA), spolupracuje na viacerých projektoch Európskej vesmírnej agentúry (ESA) a s niekoľkými svetovými observatóriami. Zúčastnila sa desiatok simulovaných misií na Mars a Mesiac ako veliteľka posádky a vedúca výskumu pod záštitou NASA a iných medzinárodných organizácií. V súčasnosti je riaditeľkou a vedúcou misií HI-SEAS pod záštitou International MoonBase Alliance (USA). Pôsobí ako hosťujúca profesorka na FEI STU a na International Space University (Francúzsko), podpredsedníčka SOSA a je vedúcou konzultantkou pre výskum pre Mission Control Space Services Inc. (Kanada).

 

Lucia Lackovičová je milovníčkou literárnej a filmovej fantastiky. O literatúre tohto žánru píše už päť rokov autorskú stranu v Magazíne o knihách. Moderuje predovšetkým literárne a vedecké podujatia. Sedem rokov spoluorganizovala súťaže Martinus Cena Fantázie a Fantasy Award a pri tej príležitosti sa v roku 2015 zoznámila s Michaelou Musilovou. Aj vďaka tomu mohla o päť rokov neskôr vzniknúť táto kniha. Ako vyštudovaná politologička so zameraním na európske štúdiá citlivo vníma spoločenské dianie a je presvedčená o tom, že ukončenie súčasnej dystopie je v rukách každého jedného z nás. Venuje sa práci v mediálnej oblasti, recenzovaniu kníh, písaniu a predovšetkým dcére Ele.

 

Informácie o produkte
Druh sortimentu Kniha
Autor Lucia Lackovičová, Michaela Musilová
Značka Artis Omnis
V predaji od 02.12.2020
Rok vydania 2020
Poradie vydania 1. vydání
Rozmery 16.2 x 24.4 x 3.2 cm
Hmotnosť 0.82 kg
Väzba Pevná s prebalom lesklá
Počet strán 448
ISBN 978-80-8201-077-3
EAN 9788082010773
Interný kód 0344414
Produktový manažér Anna Talabajová (anna.talabajova@pemic.sk)
Ceny dopravy