Akciová ponuka

Ďumbier

EAN:9788081151118
Najvyšší z Nízkych...

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
12,90 €
9,68 €
12,90 €
9,68 €
Anotácia

Ani Chopok, ani zázvor, ale Ďumbier je najvyšším vrchom Nízkych Tatier. Dosahuje 2 043 metrov a okrem skalnatého podložia, ktoré je už naozaj vysokohorské, sa často turistom odmení nádherným výhľadom nielen na Vysoké Tatry. Všetkých milovníkov prírody, ktorí neohrdnú ani históriou, čo dotvára genius loci tohto vrchu, kniha Ďumbier Najvyšší z Nízkych... očarí a spestrí ich budúce túry do týchto končín.

Ďumbier Najvyšší z Nízkych... 

Aj vrchy majú svoje dejiny. Svedčí o tom aj táto pútavá kronika jedného z národných vrchov Slovákov, ktorý v lete aj v zime láka množstvo návštevníkov Nízkych Tatier. Kruhový výhľad, ktorý ponúka z výšky 2 043 metrov, obdivujú pravidelní aj občasní turisti. Knihu Ďumbier Najvyšší z Nízkych... zostavil zanietený prírodovedec, ochranár, spisovateľ a zberateľ ľudovej slovesnosti, Peter Urban. „Monografia Ďumbiera“ sumarizuje pramene a informácie o dejinách vrchu a jeho názvu, o pozoruhodnostiach živej a neživej prírody, o osídlení a tradičnej kultúre jeho okolia, o návštevníkoch vrchu a dobyvateľoch jeho bohatstiev (valasi, baníci, lesníci, turisti, horolezci, lyžiari...), o dejinách ďumbierskej turistiky a chát, o ľudovej slovesnosti (povesti, piesne a pod.) i dielach vrcholných umelcov, ktoré inšpiroval ďumbiersky „genius loci“. Táto publikácia vás ešte viac spojí s čarom okolitého prostredia a vďaka nej si ďalší výstup na Ďumbier užijete ešte o kus viac.

Kniha, aká by nemala chýbať v knižnici nijakého milovníka prírody, Ďumbier Najvyšší z Nízkych...

Peter Urban

Kniha Ďumbier Najvyšší z Nízkych... je dielom rodáka z Brezna, autora kníh Čertova svadba (Povesti zo stredu Slovenska), Kamenná žena (Povesti, rozprávky a príbehy z Krupinskej planiny) či Povesti z Pohronia, Petra Urbana. Zúročuje tu nielen svoje poznatky zoológa, ekológa a ochrancu prírody, ale aj informácie, ktoré načerpal ako milovník histórie či vášnivý zberateľ povestí.

Informácie o produkte
Podnázov Najvyšší z Nízkych...
Názov v originále Ďumbier
Druh sortimentu Kniha
Autor Peter Urban
Značka Matica slovenská
V predaji od 31.01.2013
Rok vydania 2013
Poradie vydania 1. vydání
Rozmery 17.8 x 24.5 x 1.4 cm
Hmotnosť 0.55 kg
Väzba Pevná bez prebalu lesklá
Počet strán 156
ISBN 978-80-8115-111-8
EAN 9788081151118
Interný kód 0137607
Produktový manažér Kristína Lovásová (kristina.lovasova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy