Môj sused Hitler

EAN:9788081700026
Skutočný príbeh židovského chlapca
Značka: Trio Publishing

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
12,90 €
Anotácia

Malý Edgar vyrastá obklopený láskou v rešpektovanej mníchovskej rodine. Je miláčikom svojej guvernantky Rosie, má rád výlety s príbuznými a návštevy nevlastnej sestry Dorle. A obdivuje svojho strýka Liona, slávneho spisovateľa. Okrem toho sa mu páči Mickey Mouse, Karl May, filmové žurnály a Leny Riefenstahlová. Jeho otec Ludwig riadi vydavateľstvo a pozná osobne Thomasa Manna, Bertolta Brechta či Richarda Straussa. Kniha Môj sused Hitler z pera Edgara Feuchtwangera poskytuje skutočný príbeh židovského chlapca, ktorého mal Adolf Hitler na dosah ruky.

Odkedy sa do domu cez ulicu nasťahoval chlapík s hranatými fúzikmi, aké nosí aj Edgarov otec, dejú sa čudné veci. Nového suseda odváža a priváža čierne auto, po večeroch sa uňho dlho svieti, hoci je doma sám. Volá sa Hitler. Keď ho na prechádzke s Rosie prvýkrát stretnú, chlapca zaskočia jeho modré oči a chlpy trčiace z nosných dierok. Nasledujúce roky sa na ulici čoraz častejšie zjavujú hlučné skupiny jeho stúpencov i neprajníkov. Doma pribúdajú debaty, ako sa tento krikľúň chystá vykynožiť Židov. Teda aj celú ich rodinu, hoci vôbec nie sú veriaci a pokladajú sa za Nemcov takisto ako Hitler, ktorý je pritom Rakúšan. Napísal vraj slávnu knihu, ale strýko Lion ešte slávnejšiu.

Keď sa o pár rokov Hitler stáva kancelárom, školák Edgar si ako ostatní spolužiaci lepí do zošita novinové výstrižky Führera a kreslí hákové kríže. A postupne si zvyká na to, že je Žid – či chce, alebo nie. Tak vlastne – prečo nie? Má už 11 rokov, najvyšší čas pripraviť sa na bar micva... Bezstarostné detstvo sa končí a Edgar s rodinou sa stáva rukojemníkom vo vlastnej krajine. Všetci vieme, ako to dopadlo s Hitlerom, s Treťou ríšou a so Židmi. Práve preto aj dnes tento príbeh tak mrazí.

 "Pôsobivá je perspektíva rozprávania: z pohľadu naivného dieťaťa, cestou malých epizód, zobrazuje vzostup Hitlera ako diktátora a vojnového štváča." (Deutsche Presse-agentur)

Informácie o produkte
Podnázov Skutočný príbeh židovského chlapca
Názov v originále Môj sused Hitler
Druh sortimentu Kniha
Autor Edgar Feuchtwanger
Spoluautor Bertil Scali
Prekladateľ Igor Navrátil
Značka Trio Publishing
V predaji od 26.08.2014
Rok vydania 2014
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 13,7 x 20,3 x 3,0 cm
Hmotnosť 0,36 kg
Väzba Pevná s přebalem lesklá
Počet strán 248
ISBN 978-80-8170-002-6
EAN 9788081700026
Interný kód 0171358
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy
KNIHCENTRUM blog