Stvorení pre beh

EAN:9788022206129
Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl

Objednávku (na dobierku) prijatú v pracovný deň do 13:30 expedujeme ihneď, najneskôr na druhý deň.

Dostupnosť: IHNEĎ odosielame
  • ( skladom )
12,90 €
3,22 € 25%
9,68 €
12,90 €
3,22 € 25%
9,68 €
Anotácia

Kniha Born to run síce už v roku 2011 vyšla v českom jazyku, no v roku 2012 ju v slovenčine pod názvom Stvorení pre beh vydalo vydavateľstvo Tatran. Titul Stvorení pre beh je veľkolepým dobrodružstvom plným neuveriteľných postáv, úžasných atletických výkonov, najnovších vedeckých poznatkov, ale najmä nefalšovanej inšpirácie.

Inšpiráciou pre knihu by bola jednoduchá otázka: Prečo ma bolí noha? Odpoveď Christopher McDougall hľadal v kmeni najvytrvalejších bežcov na Zemi a naučil sa ich tajomstvá. Pritom odhaľuje, že všetko, čo sme si kedy o behaní mysleli, je klamstvo.

Tarahumarskí indiáni žijú v extrémnych podmienkach mexických Medených kaňonov, odrezaní od sveta tým najdrsnejším terénom Severnej Ameriky, a strážia zabudnuté umenie. Celé stáročia sa v ňom zdokonaľovali. Dokážu zabehnúť stovky míľ bez odpočinku a uštvať čokoľvek od jeleňa po olympijského maratónca. A pritom si vychutnajú každý jeden kilometer. Nadľudský talent sa v nich snúbi s nadprirodzeným zdravím a pokojom, vďaka čomu sú Tarahumarovia imúnni proti chorobám a konfliktom, ktoré sužujú moderné civilizácie. Pomocou Caballa Blanca, záhadného samotára žijúceho s Indiánmi, neodhalil autor len tajomstvá Tarahumarov. Aj vo svojom vnútri objavil ultraatléta, keď sa pripravoval na životnú výzvu: osemdesiatkilometrové preteky srdcom tarahumarskej krajiny, v ktorej sa domorodý kmeň postaví proti podivnej skupine Američanov vrátane veľkej ultramaratónskej hviezdy, krásnej mladej surfistky a bosonohého čudáka.

Stvorení pre beh je nevšedná kniha, ktorá vám nielen pohltí myseľ, ale stane sa aj inšpiráciou pre vaše telo. Stačí si uvedomiť, že tajomstvo šťastia vám leží rovno pri nohách. Že ako my všetci, aj vy ste stvorení na beh.

Christopher McDougall

Autor je bývalý vojnový dopisovateľ agentúry Associated Press. Trikrát sa dostal do finále celonárodnej novinárskej súťaže National Magazine Award.

OHLASY:

„Chris McDougall si zabehá po najnehostinnejšom teréne našej planéty so zabudnutým indiánskym kmeňom, s vyšinutým párom surfistov a bosonohým šialencom a potom svoje neuveriteľné zážitky rozpovie s takým rozprávačským talentom a zápalom, akoby ste čítali román Carla Hiassena. Je to skrátka najlepšia kniha, akú si kedy o behaní prečítate... Prvotriedny cestopis, najmodernejšia veda a inšpiratívny príbeh o vytrvalosti – úžasný príbeh a úžasný životabudič.“

Lloyd Bradley, autor knihy The Rough Guide to Running

„Toto je skrátka najlepšia kniha o športe, akú som kedy čítal. Je to fascinujúca, vzrušujúca, krásne napísaná kniha. Nech už vás vytrvalostný beh zaujíma, alebo nie, jej príbeh je taký podmanivý a nezvyčajný, že sa s radosťou zrieknete jedla aj priateľov, len aby ste si prečítali ďalšiu stranu.“

Sydney Morning Herald

Informácie o produkte
Podnázov Tajomný kmeň, ultrabežci a najimpozantnejšie preteky, aké kedy svet videl
Názov v originále Stvorení pre beh
Druh sortimentu Kniha
Autor Christopher McDougall
Značka Vydavateľstvo Tatran
V predaji od 15.06.2012
Rok vydania 2012
Poradie vydania 1. vydání
Rozmery 15.5 x 23.5 x 2.5 cm
Hmotnosť 0.50 kg
Väzba Pevná s prebalom lesklá
Počet strán 288
Edícia LUK - Knižnica svetových bestsellerov
Posledná dotlač 01/2020
ISBN 978-80-222-0612-9
EAN 9788022206129
Interný kód 0128849
Produktový manažér Andrea Rudinská (andrea.rudinska@pemic.sk)
Ceny dopravy