Akciová ponuka

História Európy

EAN:9788072523405
Putovanie v obrazovch
Značka: PRÁH

Titul je vypredaný u vydavateľa. Využite funkciu Strážiť dostupnosť, budeme Vás informovať, ak sa situácia zmení.

Dostupnosť: Vypredané
59,00 €
19,99 €
59,00 €
19,99 €
Anotácia

Najväčší pôvodný český vydavateľský projekt pre deti a mládež. Kvalitný, odborný a redigovaný preklad do slovenčiny. Slovenské vydanie s osobitným predhovorom prekladateľa.

Len raz za niekoľko desaťročí môže vzniknúť takáto kniha. Pôvodná, česká, a vďaka vydavateľovi aj slovenská, ktorá si vytýčila veľký cieľ: zoznámiť čitateľov s históriou Európy prehľadnou, zrozumiteľnou, ale predovšetkým čitateľsky prístupnou formou. Kniha, v ktorej je všetko podstatné, ale zároveň nie je zanešvárená nezrozumiteľnými pojmami a dátumami.

Taká, pomocou ktorej by aj malé deti vnímali spoznávanie dejín ako úžasné dobrodružstvo. S rozmernými a pôsobivými ilustráciami, zanechávajúcimi nezmazateľný dojem, a bublinami pripomínajúcimi komiks, kde si môžu prečítať jednoduché odkazy.

Staršie deti určite ocenia, že dejinné udalosti sú v nej predstavené ako živé príbehy. Rozdelenie do sedemdesiatich kapitol a časová os pod ilustráciami im pomôžu zosúladiť obsah knihy s látkou preberanou v škole. Študenti si pomocou nej doplnia všeobecné informácie a pochopia časové, geografické a myšlienkové súvislosti v mohutnom prúde európskych dejín.

Dospelým táto kniha zasa ponúka príležitosť zbaviť sa zjednodušeného pohľadu na dejiny, ktorý -- hoci si to neradi priznávame -- hlboko vrástol do nášho vnímania ako dôsledok obmedzenej slobody vzdelávania za čias totality. Pre rodiny, učiteľov i celé triedy môže byť inšpiráciou na rozhovory o širšom zmysle a význame dejín. A všetci bez rozdielu sa môžu potešit z knihy ako jedinečného predmetu, ktorý sa oplatí mať nablízku.

Ukážka z knihy je z pôvodnej českej verzie.

Informácie o produkte
Podnázov Putovanie v obrazovch
Druh sortimentu Kniha
Autor Daniela Krolupperová, Renáta Fučíková
Značka PRÁH
V predaji od 12.10.2011
Rok vydania 2011
Poradie vydania 1. vydanie
Rozmery 24,0 x 31,5 x 4,5 cm
Hmotnosť 2,86 kg
Väzba Pevná bez přebalu lesklá
Počet strán 448
ISBN 978-80-7252-340-5
EAN 9788072523405
Interný kód 0121799
Produktový manažér Jana Knopová (jana.knopova@knihcentrum.sk)
Ceny dopravy
KNIHCENTRUM blog