História Európy pre deti

Knižná novinka História Európy je nádherná publikácia určená deťom od desiatich rokov. Renáta Fučíková v nej mapuje históriu Európy od doby kamennej končiac minulým rokom pomocou ilustrácií i komiksovou formou. Autorka vysvetľuje: Deti častokrát netušia, kto bol Viliam Dobyvateľ alebo Oliver Cromwell.
Knižná novinka História Európy je nádherná publikácia určená deťom od desiatich rokov. Renáta Fučíková v nej mapuje históriu Európy od doby kamennej končiac minulým rokom pomocou ilustrácií i komiksovou formou. Autorka vysvetľuje: Deti častokrát netušia, kto bol Viliam Dobyvateľ alebo Oliver Cromwell.

História EurópyKniha História Európy je kniha určená primárne deťom. Mapuje dejiny kontinentu od doby kamennej až po súčasnosť. Podnázov Obrazové putovanie naznačuje, že sila knihy nebude v písanom slove, ale v obrazoch. Podnázov Obrazové putovanie naznačuje, že sa jedná o ilustrovaný náhľad do dejín Európy, nejedná sa o nijaké vyčerpávajúce informácie, pretože tie by sa do knihy určite nevzmestili.

Zaujímavosťou knihy sú komiksové bubliny. Tie tam nie sú samoúčelne. Dovolia autorom predstaviť postavy v ich priamom jednaní. A ako vôbec kniha vznikla? Autorka knihy Renáta Fučíková má školopovinného syna, u ktorého zistila, že v našich školách sú maximálne opomínané dejiny iných štátov. „Deti sa niekoľkokrát dookola učia trebárs veci, ktoré spadajú do oblasti legiend a báchoriek, no netušia, kto bol Viliam Dobyvateľ alebo Oliver Cromwell.“ Preto si autorka povedala, že by bolo pekné ponúknuť deťom zhrňujúci prehľad európskych udalostí obrázkovou a čiastočne komiksovou formou. Knihu poľahky môžu čítať deti od 10 rokov.

História Európy má viacero úrovni. Prvá farebná úroveň je určená najmladším deťom. S jej pomocou začnú už malé deti vnímať poznávanie dejín ako úžasné dobrodružstvo .Staršie deti naopak ocenia, že udalosti sú zobrazené ako živé príbehy. Kniha je rozdelená do 70-tich kapitol a všadeprítomná časová os deťom pomôže, dať si do súvislosti obsah knihy so školskou látkou. „V knihe nájdete všetko podstatné a napriek tomu vás kniha nezahltí nezrozumiteľnými pojmami a letopočtami. Mám pocit, že autori učebníc deti často preceňujú. Deti potrebujú slovník cudzích slov, aby si mohli prečítať trebárs učebnicu pre šiesty ročník základnej školy.“

Renáta Fučíková, autorka knihy, získala za svoje detské knihy už množstvo domácich i zahraničných ocenení. Pôvodným povolaním je ilustrátorka a výtvarníčka. K histórii má veľmi blízko pretože pochádza z rodiny historika. Pri tvorbe knihy sa neraz stretla s množstvom faktov, ktoré dovtedy vôbec nepoznala. Či už boli jej generácii odopreté režimom alebo ako sama priznáva vlastnou pohodlnosťou. „Práve tieto detaily prehovoria k dospelým - ktorí si myslia, že vedia hodne, tak zistia, že ešte mnoho toho nevedia.“
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

História Európy

4.0 1
59,00
-66%
19,99
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Zapojte sa do jednoduchej súťaže a vyhrajte hýbajúceho sa, hovoriaceho a spievajúceho Macka Pú.
Výber kníh, ktoré by nemuseli ujsť vašej pozornosti.
Vedomá práca s dychom posilní vaše pľúca a upokojí myseľ. Všetko, čo by ste mali vedieť o dychu.