Aby láska nezovšednela

Čo pre to stvárate vy?

Sophie Kinsella je britskou autorkou niekoľkých bestsellerov, ktoré sa predávajú po celom svete. Práve teraz prichádza s novinkou, ktorou som sa chcela presvedčiť, či jej riadky skutočne stoja za to.

Sylvia a Dan sú manželmi už desať rokov. Majú spolu dve deti, ich život je ukážkový. Rozumejú si až tak, že jeden za druhého dokončujú svoje vety. Ich manželstvo je šťastné a myslia si, že sa dokonale poznajú, až kým im jedného dňa lekár nepovie, že spolu prežijú ešte ďalších šesťdesiatosem rokov. V panike a snahe oživiť si manželstvo, prídu na spôsob, ako prežiť nastávajúce nekonečné roky, ktoré ich čakajú tak, aby ich vzťah nezovšednel.

Dokonalé prekvapenie je román o manželstve. O tom, že aj tí, o ktorých si myslíme, že ich skutočne a dôverne poznáme, nás niekedy dokážu prekvapiť. A veľmi nemilo.

Tento príbeh je skvelým príkladom toho, že aj tak jednoduchý a jednoducho napísaný príbeh občas dokáže povzbudiť na duši, hoci vás nemusí úplne nevyhnutne nejakým spôsobom obohatiť či zasiahnuť.Kniha Dokonalé prekvapenie

Ja som sa doň pustila z dôvodu obrovskej potreby prečítať si konečne niečo bež zbytočných očakávaní a niečo, po čom nebudem ani zamak sklamaná. Nutne som potrebovala siahnuť po takej tej peknej a milej rozprávke so šťastným koncom, ktorá jednoducho splní svoj účel.
A záverečné, nie veľmi predvídateľné vyvrcholenie bolo v tomto prípade len príjemným bonusom.

Sylvia s Danom sú veľmi sympatické postavy, ktoré vás svojimi pokusmi okoreniť ich vzťah nejedenkrát pobavia, minimálne vám vyčaria úsmev na tvári. Niektoré prekvapenia, ktoré si pre seba navzájom prichystajú, totiž končia fiaskom. Po prečítaní tejto knihy zistíte, že aj to najúžasnejšie prekvapenie s tým najlepším možným úmyslom nemusí vždy dopadnúť dobre.

Dokonalé prekvapenie by som opísala ako sondu do manželstva a jeho najtajnejších zákutí. Celé to pôsobí veľmi prirodzene, reálne a nenútene. Pravdaže, vyskytlo sa tu zopár vecí, ktoré by som bežnými nenazvala, no nič absurdné a rušivé ma v deji nezaskočilo.

Knihy od Kinselly sa vyznačujú svojskou ľahkosťou, jednoduchosťou a možno aj takým tým nádychom reality. Opisuje v nich veci, ktoré sa nám, obyčajným ľuďom dejú a potýkame sa s nimi každý deň.

Priznám sa, že ja nie som skalný fanúšik takýchto príbehov, no občas pociťujem neutíchajúcu potrebu zvoľniť a ponoriť sa do niečoho ľahkého, pri čom nemusím priveľmi premýšľať.
A ak budem mať niekedy opäť raz chuť siahnuť po niečom, pri čom zaručene vypnem, už viem, ktorým smerom sa mám uberať. Kinsella je totiž istota. Priemerná, ale stále istota.

Autorka (vrátane fotografie): RadkaPáči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Nevesty to také občas majú. Doslova nemožné zapadnúť do novej rodiny.
Užite si Tatry s deťmi, na bicykli či dobytím najvyšších končiarov Slovenska. Mám pre vás tipy, ako nechať ďalších turistov ďaleko od vás.
Pozrite si naše tipy na letné čítanie pre celú rodinu.