Ako deti dostatočne pripraviť do školy?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Prechod z materskej školy do základnej sa dá zvládnuť s rozvahou a bez väčších problémov.
Na prechod z materskej školy do základnej sa treba vhodne pripraviť. Hlavnú úlohu v príprave nezohráva len materská škola a samotné dieťa, ale vhodným zapojením môžu celému procesu značne pomôcť aj rodičia.

Dieťa si môže základnú školu obľúbiť skôr ako do nej nastúpi. Dbajte na to, aby ste o škole hovorili pozitívne a vaše dieťa dostatočne pripravili na to, čo ho tam čaká. Nikdy slovo škola nepoužívajte ako strašiaka. Deti sú zvedavé bytosti, radi objavujú a pokiaľ im o škole budete rozprávať pozitívne veci, budú sa na ňu tešiť. Aby ste im vysvetlili, prečo škola nie je len úžasným miestom, budete mať dostatok času neskôr. Na začiatku ich rozhodne motivujte, aby sa do nej tešili.

Príprava na úspešný prvý ročník

Venujte vášmu dieťaťu svoj voľný čas, rozvíjajte jeho schopnosti a zručnosti. Pokiaľ ho učíte hrou, zvládne aj úlohy, ktoré by ho inak nudili a hlavne si osvojí potrebné znalosti, ktoré mu uľahčia prácu a sústredenie nielen v prvých školských dňoch. Na knižnom trhu je množstvo titulov určených pre predškolákov plných hádaniek, doplňovačiek a maľovaniek. Väčšina z nich je zameraná hlavne na kombináciu zábavy a zlepšenia zručností. No v ponuke sú už aj špecializované tituly, ktoré dbajú na to, aby deti zaujali, ale predovšetkým, aby ich optimálne a čo najvšestrannejšie pripravili do školy.

Pracovné zošity KuliFerdo vytvorili odborníci priamo pre potreby detí predškolského veku. Aktivity zostavili tak, aby sa dali použiť pri výučbe v materskej škole, ale aj samostatne v domácom prostredí. Sú plné úloh na osvojenie, precvičenie a rozvoj schopností a zručností, ktoré deti pripravia na prvý ročník v školskom prostredí. V podstate ide o to, aby deti dosiahli tzv. školskú zrelosť, vďaka ktorej zvládnu prvý ročník ľahšie nielen oni sami, ale aj ich rodičia.

KuliFerdo školská zrelosť 1KuliFerdo – príprava
Vďaka červenej edícii pracovných zošitov KuliFerdo sa vaše dieťa pripraví na úspešný vstup do školy. Nadobudne a precvičí si schopnosti a zručnosti, ktoré bude ďalej prirodzene rozvíjať nielen v rámci povinnej školskej dochádzky, ale aj vo voľnočasových aktivitách. Každý zošit je špeciálne zameraný na inú oblasť: zrakové vnímanie, grafomotoriku, rozvoj myslenia, pozornosť, predmatematické predstavy, orientáciu a sluchové vnímanie.
KuliFerdo a jeho svetKuliFerdo – overovanie
Táto edícia obsahuje tri pracovné zošity, vďaka ktorým ľahko zistíte, či je už vaše dieťa pripravené na povinnú školskú dochádzku. Zošity sú určené na zmapovanie, kontrolu a overenie rozsahu vedomostí, zručností a schopností dieťaťa. Vďaka nim zistíte, v ktorých oblastiach podáva dieťa nadpriemerný výkon a čo by ste s ním mali ešte precvičiť, aby bol vstup do školy čo možno najprirodzenejší a bez problémov. Zošity sú rozdelené do troch okruhov: Motorika a myslenie, Vnímanie a reč a Emócie a znalosti.KuliFerdo ide do školyKuliFerdo ide do školy
Pracovné zošity pre deti vo veku 5 až 7 rokov sú ideálne na rozvíjanie desiatich dôležitých oblastí, ktoré svedčia o pripravenosti na školu. Sú to: pohyb, samostatnosť, motorika, vnímanie, tvorivosť, myslenie, pravidlá, jazyk a reč, vedomosti a pamäť.

KuliFerdo Predškolák s ADHD KompletKuliFerdo – pre predškolákov s ADHD
Tieto dva pracovné zošity pomôžu všetkým rodičom predškolákov s ADHD. Pripravia vás na to, ako s dieťaťom pracovať, aby to preň bolo adekvátne a jemu pomôžu ľahšie zvládnuť nové výzvy. Prvý zošit sa orientuje na sústredenie a pozornosť, druhý na správanie a komunikáciu. Nájdete tu osvedčené návody a postupy, ako správne pracovať s deťmi s poruchou pozornosti a s hyperaktivitou.
KuliFerdo predškolákomKuliFerdo preškolákom
Dva pracovné zošity určené pre predškolákov so zameraním Grafomotorické a matematické zručnosti (uľahčí výučbu písma a základov matematiky) a Zrakové a sluchové vnímanie (prevencia problémov pri písaní a čítaní). Pracovné zošity sú vhodné pre deti od 5 do 7 rokov. Zošity poskytujú spolu takmer 160 strán.


KuliFerdo PísmenkáKuliFerdo Písmenká
Súbor pracovných zošitov pre žiakov 1. až 4. ročníka ZŠ. Pre všetkých, ktorí sa chcú naučiť, potrebujú si zopakovať alebo zábavnou formou spoznávať písmená slovenskej abecedy. Balík obsahuje diely: Samohlásky a Dvojhlásky, Spoluhlásky 1, Spoluhlásky 2 a Práca s textom.
Všetky pracovné zošity KuliFerdo sú koncipované v súlade so štátnymi vzdelávacími programami pre materské, resp. základné školy, no zároveň sú ideálne aj na použitie v domácom prostredí. Netreba k nim nijaké ďalšie pokyny, len tie, uvedené v zošitoch.


Tituly z edícií KuliFerdo nájdete v internetovom kníhkupectve KNIHCENTRUM.SK po kliknutí na obrázky jednotlivých edícií.

Pôvodný článok bol publikovaný 18. februára 2015, toto je jeho aktualizovaná verzia zo 16. augusta 2022.


Ďalšie tipy nájdete v kategórii Predškolská výučba.
Autorka článku: Jana Golianová
 
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok KuliFerdo a jeho svet 1,2,3

KuliFerdo a jeho svet 1,2,3

3.0 1
9,00
-25 %
6,75
IHNEĎ odosielame

KuliFerdo 1,2,3,4,5,6,7,8 Na rozvoj školskej zrelosti pre deti v MŠ

3.0 1
23,00
-25 %
17,25
IHNEĎ odosielame

Kuliferdo ide do školy 1-3

0.0 0
25,00
-25 %
18,75
IHNEĎ odosielame

KuliFerdo Predškolák s ADHD Komplet

0.0 0
16,00
-25 %
12,00
IHNEĎ odosielame

Kuliferdo predškolákom (komplet)

0.0 0
17,00
-25 %
12,75
IHNEĎ odosielame

Kuliferdo - Písmenká (komplet)

0.0 0
19,00
-25 %
14,25
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.
Kniha je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré sprevádzali zničenie mesta Iola v 60. rokoch 20. storočia.