Antónia Mačingová pomáha

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Antónii Mačingovej chodí vďaka jej knihám o stravovaní veľa poďakovaní. Ako inšpiráciu vám prinášame jedno z najnovších, ktoré dostala od pani Jany. Pozbierajte odvahu aj vy, stojí to za to.
Antónii Mačingovej chodí vďaka jej knihám o stravovaní veľa poďakovaní. Ako inšpiráciu vám prinášame jedno z najnovších, ktoré dostala od pani Jany. Pozbierajte odvahu aj vy, stojí to za to.
GENIÁLNE, ÚŽASNÉ, FANTASTICKÉ...
Toto sú prívlastky, ktoré mi napadajú, pri hodnotení môjho snaženia od júna 2014.

Dvadsaťosmičku som začala spolu s mojou mamou v júni – ju čakala operácia bedrového kĺbu, ja som bola po operácii chrbtice. Ona potrebovala skorigovať váhu, aby bola rehabilitácia čo najmenej problematická, ja som sa cítila mizerne. Po niekoľkých rokoch užívania liekov proti bolesti môj organizmus protestoval proti všetkému: nechutilo mi jesť, rána boľavé, unavené, vyčerpané, boleli ma všetky kĺby, boli dni, keď som v rukách nič neudržala. Najlepšie mi bolo vo vodorovnej polohe bez akejkoľvek záťaže a to 7 mesiacov po operácii. Keď som sa sťažovala lekárke, odpoveďou bolo, že to chce čas. Nechcelo to čas. Chcelo to vyčistiť organizmus a začať jesť. Základ môjho jedálneho lístka bola kaša z 50 g ovsených vločiek, 300 g nízkotučného mlieka a hrsti hrozienok na raňajky a poobede nejaká drobnosť – väčšinou čokoládová tyčinka, prípadne chipsy, arašidy. Jednoducho mi inšie nechutilo, často som zvracala, preháňalo ma a napriek tomu všetkému som nechudla, ale priberala! Manžel mi často kládol kontrolnú otázku: „Čo si dnes jedla?“ alebo obvinenia typu: „Ty si anorektička!“ Samozrejme, že som si vymýšľala, čo všetko som pojedla, ale myslím si, že mi veľmi neveril. Už pri zmienke, čo budeme variť, som zostávala nervózna a podráždená...

V tomto čase „biedy“ prišiel môj brat, ktorého som nevidela možno mesiac a neverila som vlastným očiam. Schudol 25 kg! Tak som získala prvé informácie o Vašom programe a objednala som si knihu.

Po prvej 28-ke som sa začínala cítiť podstatne lepšie a ako bonus som skorigovala svoje miery, váhu. Únava pomaly, ale isto odchádzala do zabudnutia, nepotrebovala som už toľko oddychovať.

Kontrola na internej ambulancii po detoxikácii: Mám vysoký tlak a chodím 2x ročne na pravidelné kontroly. Užívala som 1,5 tabl. Betaloc ZOK, 1 tabl. Hydrochlorodiazit, 1 tabl. Tritace, 1 tabl. Anopoyrin, aby som si udržala tlak na 140/90. „Bojovala“ som s lekárkou, ktorá mi ešte chcela predpísať lieky na znižovanie cholesterolu a ja som ich stále odmietala. Dnes beriem 1 tabl. Betaloc ZOK a moje výsledky sú úžasné!!!! Tlak mám 120/80 a lekárka mi povedala, že sa mi oplatilo detoxikovať, ani jedno číslo nebolo ČERVENÉ (cholesterol, cukor, tuky...).

A ďalší vedľajší účinok? Nakazila som svojim snažením manžela aj syna. Plynule som prešla do 2. kola ale už komplet s celou rodinou (nebol problém vymýšľať iné stravovanie pre nich a určite to bolo jednoduchšie v kuchyni).

 

Moje miery

 

pred 28-kou

po prvej 28-ke

dnes
(po 5 mesiacoch)

celkové zúčtovanie:

pás

93

83

78

- 15 cm

boky

115

105

101

- 14 cm

prsia

105

97

95

- 10 cm

rameno

38

29

28

- 10 cm

stehno

67

61

58

- 9 cm

váha

87 kg

79 kg

71 kg

- 16 kg

 (Mamina schudla 18 kg, manžel 12 kg, syn 6 kg – všetci spoločne ocenili hlavne to, že sa začali cítiť lepšie.)

Najedzte sa do štíhlosti 1Takže: jún + júl som sa stravovala podľa 28-ky, august, september, október schodíková metóda, november – opakujeme si spoločne s celou rodinkou 28-ku a tie čísla sú neuveriteľné. Váhu 71 kg som mala naposledy pred 31 rokmi, keď som otehotnela. Počas tehotenstva som pribrala 28 kg! Odvtedy sa mi nepodarilo klesnúť pod 78 kg, to bolo minimum, aké som dosiahla. Snahu schudnúť + všetky diéty som už dávno zavesila na klinec. Až doteraz. Vďaka Vášmu stravovaciemu režimu som začala normálne jesť – keď sa ma pýtajú čo robím, že som tak schudla a ja poviem, že nič, iba som začala jesť, pozerajú sa na mňa, že hádam žartujem, ale je to tak, začala som PRAVIDELNE jesť. Dokonca môj prvý mesiac bol skôr problém v tom, že som nevládala prijať toľko potravy – raňajky 2-3 čajové lyžičky jabĺk, obed 2-3 ružičky brokolice, večera s veľkým sebazaprením aspoň „trošku“ hrachovej polievky. Naozaj toto bol pre mňa veľký problém, ale po niekoľkých dňoch si telo zvyklo. Samozrejme, že aj teraz sú dni, keď večeru do seba do slova a do písmena napchám na silu, ale je ich podstatne menej ako pred piatimi mesiacmi.

A ešte by som rada povzbudila tých, ktorí nemusia zeleninu. Nikdy som nebola fanúšikom mrkvy. Zjedla som ju v polievke. Jablko+mrkva+orechy+hrozienka+med+škorica na raňajky a mrkvový perkelt boli pre mňa hororom. Pri jedení som mala zimomriavky od končekov vlasov až po prsty na nohách, ale sebazaprenie stálo určite za to. Dnes už raňajkujem moje milované sladké raňajky v pohode a mrkvový perkelt zjem bez zimomriavok.

Jasné, že Vaše odporúčanie nevážiť sa, som nedodržala. Skákala som na váhu 2-3 x do týždňa. Dnes už viem, že zbytočne, ale človeku to jednoducho nedá. Váhu mám inú v pondelok ráno, inú v stredu večer, úplne inú v sobotu na obed... Jednoducho výkyvy 2-3 kg sú úplne normálne. Začala som sa vážiť v pondelok ráno a toto číslo považujem za svoju naozajstnú váhu. Ak niekto povie: Schudol som 2 kg – dnes viem, že neschudol...

Milá pani Mačingová, patrí Vám moje veľké ĎAKUJEM, za Vašu snahu, za Vašu knihu, za to, že sa cítim po dlhom čase naozaj dobre.

Jana

Poznámka redakcie KNIHCENTRUM.SK: Text je uverejnený v plnom znení.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Najedzte sa do štíhlosti 1

Najedzte sa do štíhlosti 1

0.0 0
13,00
-25 %
9,75
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Samotná kniha i priamo sociologická veda je nástroj na poznávanie spoločnosti.
Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.