Aprílové knižné tipy

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Nechajte sa prekvapiť knižnými novinkami.

HyperionHyperion Dana Simmonsa

Vesmírna opera, sci-fi sága Dana Simmonsa z planéty Hyperion. Hrozivého tvora menom Rapír niektorí uctievajú, iní sa ho boja a ostatní ho chcú zničiť. V predvečer armagedonu sa sedem pútnikov vyberie hľadať odpovede na nevyriešené hádanky vlastných životov. Absolvujú poslednú cestu na Hyperion. Každý zo siedmich si nesie zúfalú nádej a strašné tajomstvo. A osud celého ľudstva môže byť v rukách jedného. Začítajte sa do knihy Hyperion.

 

 

Duchovný svet rastlínDuchovný svet rastlín Ivety Henzelyovej

Slovenskej bylinkárke Ivete Henzelyovej vychádza tretia kniha. Tentokrát spoznáte skrytý svet rastlinných duchov a prírodných bytostí. Znie to zvláštne? Na očistu, ochranu či privolanie hojnosti a prosperity môžete využiť rastlinné rituály. Posilniť myseľ, nazrieť do tajov univerza a neobyčajnej moci planét sa dá aj prostredníctvom rastlín. Navyše zistíte, ako sa rastliny spájajú so znameniami zverokruhu a aké liečivé účinky vám môžu priniesť. Nazrite do obsahu knihy Duchovný svet rastlín a začítajte sa.

 

Slepý vrahRomán Slepý vrah

V centre románovej pozornosti Margaret Atwoodovej je vyše osemdesiatročná Iris Chaseová, ktorá spomína na svoj dramatický život, najmä na tragickú smrť mladšej sestry Laury, pričom obsiahne takmer celé 20. storočie. Osudy postáv sa však preplietajú so strhujúcim sci-fi príbehom o slepom vrahovi, ktorý si rozprávajú dvaja milenci – manželka bohatého priemyselníka a mladý socialista z opačnej strany spoločenského spektra. Román je prenikavou sondou do života žien ovládaného spoločenskými konvenciami a dobovými predsudkami, spisovateľka zaň bola ocenená Bookerovou cenou. Začítajte sa.

 

Nebezpečné známostiNebezpečné známosti

Pieseň Bitter Sweet Symphony od The Verve dominovala v popkultúre na sklonku 90-tych rokov minulého storočia spolu s najnovšou filmovou adaptáciou románu Nebezpečné známosti. Aj výnimočné spracovanie z 80-tych rokov pod názvom Valmont z dielne Miloša Formana má, samozrejme, nielen pre mnoho našincov, tiež svoje čaro, a patrí do svetovej filmovej klasiky. No úprimne, čítali ste román? V slovenčine vyšiel zatiaľ raz, vo vydavateľstve Tatran v roku 1973. Originál pochádza z roku 1782 a aktuálne si ho môžete prečítať v novom preklade, skúste sa minimálne začítať. Markíza de Merteuil a vikomt de Valmont môžu rozpútať svoje nemilosrdné hry a aristokratický cynizmus.

Lesní terapieLesní terapie

Počuli ste už o japonskom výraze šinrin-joku? Znamená lesný kúpeľ. Aj v našich končinách si môžete vychutnať silu a účinky lesnej terapie. V knihe Lesní terapie vás ňou prevedie český certifikovaný sprievodca v tomto odbore Aleš Miklík. Posilnite váš vzťah k lesu, precíťte prirodzenú schopnosť prežívať prítomný okamih a seba samého či seba samú na hlbšej úrovni, než našej mysli bežne umožňujeme. Veď príroda je miesto, ktoré intuitívne mnohí vyhľadávame, keď potrebujeme rozptýliť myseľ, zahnať stres a načerpať energiu. Objavte zdravotné benefity lesa a naplno ich užívajte.Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.