Čarovní kamoši pre vaše deti

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Bolo by také skvelé mať magické schopnosti alebo aspoň poznať niekoho, kto ich má a byť jeho parťákom. Presne to je možné.
Aj vy ste ako deti chceli mať nejakú magickú schopnosť? Byť neviditeľní či vedieť lietať? Snáď všetky deti po niečom takom zatúžia. A keď už začnú tušiť, že sa nikdy nezmenia na čarodejníka, zatúžia aspoň po nejakom úžasnom čarovnom kamošovi. Prostredníctvom knihy Kúzelné zrkadlo sa im tento sen na chvíľku splní. Ich priateľmi sa totiž stanú magické zvieratká z Hviezdneho sveta.

Dej sa začína predstavením skupiny hviezdnych zvieratiek, ktoré opúšťajú magický les a vydávajú sa cez čarovnú bránu do sveta ľudí. Tam si má každé zvieratko nájsť svojho výnimočného ľudského priateľa. Spolu potom budú konať dobré skutky a zvádzať boj proti tmavej mágii. Naše zvieratká si našli tri kamarátky. Dobrosrdečnú Maiu, nebojácnu Lottie a citlivú Sity.


Hviedni priatelia 1 Kúzelné zrkadloPri skupinke hviezdnych zvieratiek by som sa ešte pozastavila, pretože aj keď je kniha určená pre deti od 8 rokov, prvá kapitola dala zabrať aj mne! Naše zvieratká majú totiž veľmi neobvyklé mená a ak sa na ne zo začiatku nesústredíme, ocitneme sa, jedným slovom – v lese!

Posúdťe sami: výr má meno Lovec, veverička je Borievka, divú mačku volajú Pŕhľava, srnku Vŕba, no a líška má zase meno Papraď. Pri troche nepozornosti môže hneď v úvode vzniknúť z mien taký malý milý chaos. Akonáhle si ale priradíme správne meno k správnemu zvieratku, príbeh je už veľmi jednoduché sledovať. K udržaniu pozornosti malého čitateľa dopomôžu aj naozaj krásne čiernobiele ilustrácie.

Tento knižný príbeh citlivo pracuje s témou krehkých súrodeneckých a kamarátskych vzťahov. Oceňujem, že autorka jemne poukázala aj na dnes taký nežiaduci trend idealizovania si životov internetových celebrít. Mladému čitateľovi je vyslané jasné posolstvo, že konať dobro môže byť veľmi zábavné. No, samozrejme, tento morálny odkaz je zabalený v čarovnom a miestami dobrodružnom deji tak, aby deti nenudil. Kniha je ucelená, no koniec dáva tušiť, že dobrodružstvá dievčenskej partie sa nekončia. Z obálok zatiaľ nepreložených kníh tejto série vyplýva, že každá ďalšia časť bude venovaná jednému z dievčat. Ak máte doma malú princeznú, ktorá rada kreslí jednorožcov alebo veľmi túži rozumieť reči zvierat, Hviezdni priatelia budú pre ňu ako stvorení.

Poznámka: Kúzelné zrkadlo je prvá kniha zo série Hviezdni priatelia od Lindy Chapmanovej.

Ukážka z knihy Kúzelné zrkadlo   Ukážka z knihy Kúzelné zrkadlo   Ukážka z knihy Kúzelné zrkadlo


Autorka (vrátane fotografií):
Petrin Knižný tip
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Hviezdni priatelia Kúzelné zrkadlo (1)
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.