Čím potešiť ratolesti?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Výber kníh pre deti do 10 rokov. Nájdite vhodný knižný darček.

Prvé čiernobiele knižky pre bábätkoPrvé čiernobiele knižky pre bábätko

Pre najmenších čitateľov na zoznámenie sa s knižným svetom sú jednoznačnou voľbou leporelá. Toto súborné vydanie čiernobielych knižiek s prímesou jednej maximálne dvoch farieb je ideálnou príležitosťou ako predstaviť knihu deťom. Oblé hrany, pevné strany ako leporelo, najskôr budete listovať vy a čoskoro aj deti. Nazrite do kompletu.

 

Kniha s maňuškou PsíkKniha s maňuškou Psík

Ako sa superpes stal hrdinom. Kratulinká kniha a k tomu maňuška, ktorou môžete dieťatko pripútať, aby počúvalo príbeh. Hugo je pripravený na hrdinstvá a dobré skutky. Je vhodným kamarátom aj na rozprávanie ďalších nových príbehov, do ktorých ho obsadíte ako hlavného hrdinu.

 


Lev v srdciLev v srdci

Máte radi knihy pre deti, ktoré sú rýmované, nádherne ilustrované, vhodné aj pre najmenších a majú ušľachtilé posolstvo? Tak to musíte poznať knihy Rachel Brightovej. Vyberte si jednu, či všetky – Lev v srdci, Vĺčikova cesta domovVeľryba, čo chcela viac už čakajú na prečítanie. Začítajte sa u nás. Vhodné aj pre najmenších.

 

Nudíš sa, Minimoni?Nudíš sa, Minimoni?

Minimoni považuje nedeľu za nudný deň. Všetky ostatné dni sú v pohode, vždy je naporúdzi nejaká aktivita, ale čo robiť vo voľnú nedeľu? S touto knižkou a s Minimoni sa pozriete na to, ako plnohodnotne využiť voľný čas, zdokonaliť sa v plánovaní aktivít, aby aj nuda mohla byť zábava. Súčasťou knižky je rozkladací týždenný rozvrh. Vhodné od 3 rokov. Ale nezabudnite, každý kalendár musí mať hluché miesta. Nazrite do knihy.

 

Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihyDievča, ktoré chcelo zachrániť knihy

Ak už máte doma vášnivého knihomoľa, táto kniha očarí vás a azda aj jeho. Vyzerá magicky, srší z nej čaro príbehov a knižní hrdinovia v nej, žiaľ, miznú. Keď desaťročná Anna zistí, že nepožičiavané knihy z knižnice miznú, rozhodne sa ich zachrániť, aby do zabudnutia neupadli aj ľudia, ktorí v nich žijú. Vhodné od 5 rokov. Nazrite do kúzelných stránok.

 

Záchranná stanica Medveď MišoZáchranná stanica Medveď Mišo

Knižky zo série Záchranná stanica sa vďaka trošku väčšiemu písmu môžu zaradiť medzi tie, ktoré deti prelúskajú čoskoro po osvojení si schopnosti samostatne čítať. Ak ich zaujímajú zvieracie osudy, Zuzana Štelbaská má pre ne jedinečné príbehy zo záchrannej stanice v Zázrivej. Čo všetko obnáša záchrana divého zvieraťa na Slovensku zistia deti práve v jej knihách. Vhodné sú od 7 rokov.

 


Biblia pre detiBiblia pre deti

Ak rozmýšľate nad tým, ako deťom priblížiť Bibliu okrem obvyklých hodín náboženstva, kniha Biblia pre deti môže byť správnou voľbou. Príbehy sú krátke, môžete ich čítať rad radom alebo si z nich vyberať tie, ktoré vás zaujímajú, sú tematicky podobné s niečím, čo dieťa prežíva alebo čo sa navôkol deje v rámci cirkevného roku.

 

Malí ľudia, veľké snyDavid Attenborough

Zoznámte deti s výnimočnými ľuďmi a ich nevšednými osudmi. Či už ide o dizajnérov, umelcov či vedcov, všetci dosiahli úžasné úspechy, hoci na začiatku bol každý z nich len malé dieťa s veľkými snami. V sérii Séria Malí ľudia, veľké sny už vyšli knihy: Anna Franková, Frida Kahlo, David Attenborough, Marie Curie, Coco Chanel, J. R. R. TolkienAudrey Hepburnová. Nazrite do knižiek.
Ďalšie tipy na knižné darčeky nájdete v Darčekovom rázcestníku, čo sa týka detských kníh v jeho podkategóriách Pre deti, Hry a hračky, prípadne Pre mládež.

Tipy na vianočné darčeky podľa tém

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.