Vyhrajte 1 z 5 balíčkov s klasickými rozprávkami.

Čítame knižné novinky

Výber kníh, ktoré by nemuseli ujsť vašej pozornosti.

Hlboká prácaKniha Hlboká práca

V čase práce z domu je to jedna z najdôležitejších vecí, ktorú by ste si mali osvojiť. Iste to nie je jednoduché, ale ani nemožné. Vytvoriť si priestor a naozaj sa sústrediť na prácu je však magické. Poznáte slovíčko flow (plynutie)? Bežne sa vám to stane pri veciach, ktoré robíte vždy s radosťou. No ako tento stav dosiahnuť denne pri vašej práci? Na to vám odpovie Cal Newport v knihe Hlboká práca, mimochodom, autor vynikajúcej knihy Digitálny minimalizmus – recenzia knihy.

 

Knihy, ktoré ovplyvnili dejinyKnihy, ktoré ovplyvnili dejiny

Knižný sprievodca, ktorý bude ozdobou každej knižnice a fascinujúcim čítaním o viac ako 80 najslávnejších, najvzácnejších a najdôležitejších písomných dielach sveta. Objavíte tu Zvitky od Mŕtveho mora, Umenie vojny, Božskú komédiu či Denník Anny Frankovej. Dozviete sa veľa nielen o samotných dielach, ale aj papieri a technológiách, ktorými sa texty zachytávali či reprodukovali. Knihu preložila Ivana Krekáňová a je to publikácia, ktorá osloví nielen knihomoľov: veď sa do nej pozrite.

 

Môj prvý herbárKniha Môj prvý herbár

Vydajte sa do prírody spoznávať rastliny. Možno sa lúkami túlate bežne, možno potrebujete práve tento aspekt, aby ste vytiahli päty z domu a vydali sa na potulky. Tento herbár deťom poradí, kedy rastlinky zbierať a ako ich správne sušiť. Pútavou formou objavia nové informácie o bežných rastlinách, ktoré nás obklopujú. Ktovie, možno sa tvorba herbáru stane ich záľubou a ak aj nie, aspoň tie najbežnejšie rastlinky už budú mať v oku. Nazrite do knihy Môj prvý herbár.

 

Knihomoľský život Niny HillovejKnihomoľský život Niny Hillovej

Pracovať v kníhkupectve je snom mnohých milovníkov kníh a čo si budeme..., veľa knihomoľov je introvertných. Nina Hillová je jednou z nich. Jej spoločníkom je kocúr Phil, má rada čitateľské kluby, našla si prácu v kníhkupectve a jedným z mála socializujúcich koníčkov je účasť na kvízových súťažiach. No zrazu zistí, že jej rodina je pomerne veľká a býva príliš blízko. A kvízový rival by ju chcel bližšie spoznať.


 

Kôň PrzewalskéhoKôň Przewalského

Nórska spisovateľka Maja Lunde, autorka kníh Príbeh včiel a Modrá, pripravila tretiu časť cyklu o tom, ako človek ovplyvňuje život na Zemi. Kôň Przewalského je jediný žijúci zástupca vyhynutého koňa divého. Maja Lunde odhaľuje tri príbehy z rôznych období: ruský zoológ odchádza v 19. storočí do Mongolska, aby získal divé kone pre svoju zoologickú záhradu, nemecká veterinárka v 90-tych rokoch 20. storočia sa snaží o návrat divých koní do ich prirodzeného prostredia a nórska statkárka sa v novom tisícročí snaží zachrániť posledné dva jedince tohto vzácneho plemena. Začítajte sa do knihy.

 

Beton a hlínaKniha Beton a hlína

Nová kniha Viktorie Hanišovej. Tentokrát to nebude próza, ale 13 rozhovorov. Život v meste je rýchly, civilizovaný, pokrokový. No požiarom, povodniam či suchu je jedno, kde bývame. Nájdu si nás. Čo robiť proti klimatickým zmenám? Niečo! Inšpirujte sa v rozhovoroch Viktorie Hanišovej s nadšencami z komunitných záhrad, aktivistami zo záhradkárskych kolónií, organizátormi kompostových systémov, pražskou včelárkou či prevádzkovateľom bezobalového obchodu. každý z nás rozhoduje, ako to vôkol nás bude vyzerať.


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Hlboká práca

0.0 0
12,99
-22%
10,13
POSLEDNÉ KUSY

Knihy, ktoré ovplyvnili dejiny

0.0 0
29,90
-15%
25,41
POSLEDNÉ KUSY

Môj prvý herbár

0.0 0
9,99
-20%
7,99
IHNEĎ odosielame

Knihomoľský život Niny Hillovej

0.0 0
13,99
-25%
10,49
IHNEĎ odosielame

Kôň Przewalského

0.0 0
14,95
-20%
11,96
POSLEDNÉ KUSY

Beton a hlína

0.0 0
16,40
-28%
11,81
IHNEĎ odosielame
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Spríjemnite si dni knihami plnými knižnej tematiky. Čítajte si s deťmi. Alebo sa vzdelávajte. Knihy ponúkajú množstvo možností.
Dvanásť klasických rozprávok je vhodných nielen na prvé čítanie, ale potešia aj najväčších neposedníkov. Vyhrajte 1 z 5 balíčkov.
Krása nie je vždy pekná. Aj na príbeh Popolušky sa dá nazerať inak.