Čítanie na leto

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Dobré knihy vychádzajú aj počas leta. Pozrite sa na ne.

52 najkrajších túr po Slovensku52 najkrajších túr po Slovensku

Aké a ktoré sú najkrajšie túry Slovenska? Juraj Červenka sa na slovenské vrchy pozrel prevažne cez prizmu minulosti. Jeho reportáže sú okorenené informáciami zo starých novinových článkov či turistických sprievodcov. Túry, ktoré s ním absolvujete, si užijete nielen z prírodného hľadiska, ale spoznáte ich genius loci a časť ich minulosti. Reportáže vychádzali počas piatich rokov v časopise Čarovné Slovensko, teraz si k nim môžete sadnúť v knižnej podobe, či ste už niektoré čítali alebo nie.

 

Lukášove trampotyLukášove trampoty

Prekladateľka detských kníh z nemčiny Zuzana Dodoková napísala prvú knihu. Dvanásťročný Lukáš prechádza náročným obdobím dospievania. Ako to už občas býva, mladšia sestra aj rodičia mu lezú na nervy a najradšej trávi čas vo svojej izbe uprostred vlastného ne/poriadku. Lukáš má však zmysel pre pointu a chrlí trefné poznámky, ktoré fungujú na všetkých. Odkiaľ ich berie? Zbožňuje čítať staré grécke báje a povesti. A po najväčšom hrdinovi antického sveta dokonca získal prezývku. Nenechajte si ujsť túto zaujímavú knižku.

 

Tajomné zvieratá SlovenskaTajomné zvieratá Slovenska

Knižka pre celú rodinu predstavuje 34 pozoruhodných zvierat žijúcich na Slovensku. Okrem ilustrácií hrá prím pútavý náučný text, ktorý sprostredkuje množstvo zaujímavostí. Len pre príklad: krt vyhĺbi za jeden deň tunel s priemernou dĺžkou 20 metrov, dospelý motýľ okáň hruškový neprijíma nijakú potravu a potkany hnedé žijú vo svorkách, kde majú jasne vymedzené postavenie. Svet zvierat, ktoré tu žijú s nami, je fascinujúci.

 

Pravidlá cestyPravidlá cesty

Iris a Terry sú priateľkami roky rokúce. Poznajú sa lepšie ako sestry. Hoci si Iris vždy vychutnávala život, život miluje, nevyliečiteľná choroba ju vedie do Švajčiarska na eutanáziu. S tým sa Terry nedokáže zmieriť a vyberie sa za ňou. List na rozlúčku nemôže byť to posledné, čo od nej počula/čítala. Veď Iris miluje život, ako je možné, že si vybrala možnosť ukončiť ho dobrovoľne?


 

Záchranná stanica Vydra AničkaZáchranná stanica Vydra Anička

S knihami Zuzany Štelbaskej sme sa už podieľali na záchrane vlčice Luny, rysa Lea či medveďa Miša. Tentokrát sa dozviete všetko možné o vydrách a jednu z nich, Aničku, spoznáte ešte bližšie. Lula zo záchrannej stanice pre divé zvieratá sa už na vás teší v najnovšom príbehu, ktorý je založený na reálnej situácii, ktorú zažili slovenskí záchranári na stanici v Zázrivej.
 
82 tipov na letné čítanie

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Nahliadnite s nami medzi knihy s vianočnou tematikou.
Novinky pre vás alebo ako tipy na darčeky. :-)
Adventné obdobie si s deťmi vieme spríjemniť rôznymi formami. Snáď vás inšpirujeme.