Čo sa bude páčiť dospievajúcim?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Beletria, fantasy, komiksy i náučná literatúra. Z toho všetkého sme vybrali pár tipov.

Úsmev, Sestry, NervyÚsmev

Komiksová séria podľa skutočných udalostí. Jedenásťročná Raina má bežné dievčenské problémy. Rodina, priatelia, chalani, dráma so zubami, výlet do Colorada či úzkosť. Jednoducho slasti a strasti násťročných, ktorými si deti prechádzajú osobne alebo sa s nimi stretávajú u rovesníkov. Čítať o tom v grafickej podobe je zábavné aj pre nenáruživých čitateľov, nahliadnite.

 

Posledný medveďPosledný úsmev

Pútavý príbeh o láske k prírode a veľkom dobrodružstve v Arktíde. April odchádza s otcom na Medvedí ostrov, kde vraj už neostali nijaké ľadové medvede. Budú tam spolu, no úplne sami. Zatiaľ čo otec pracuje na miestnej základni, kde zbiera informácie o vplyve globálneho otepľovania, April stretne jedného ľadového medveďa. No potrebuje pomoc. Knižka je doplnená čiernobielymi ilustráciami, veď nazrite.

 

Počasie ako ho nepoznášPočasie ako ho nepoznáš

Môžu rastliny a zvieratá predpovedať počasie? Aký je rozdiel medzi počasím a podnebím, čo je klíma? Dozviete sa tiež, aká hustá je hmla, prečo vznikajú hurikány a množstvo ďalších vecí, ktoré sprostredkujú odborníci zo Slovenského hydrometeorologického ústavu. Dvesto strán nabitých zaujímavými faktami, plus kvízy a aktivity, ktoré spravia z poznávania hru i zábavu. Nahliadnite do Príručky mladého meteorológa.

 

Démon v leseDémon v lese

Poznáte/zdá sa vám povedomý seriál Shadow and Bone? Nenechajte si ujsť zrodenie zlovestného osudu toho, čo navždy ovplyvnil životy hrdinov. Spoznajte minulosť jedného z najcharizmatickejších záporákov v komiksovom spracovaní poviedky zo séria Griša. Osamelý chlapec s bremenom neobyčajnej sily. Veď nahliadnite do komiksu.

 


Náš malý rajNáš malý raj

Skvelá knižka plná letných prázdnin, jednej malej lži, ktorá sa jej autorke vypomstí a o tom, že sa netreba hrať na to, kým nie sme. Veď každý máme hodnotu, nech sme, akí sme. Tento príbeh je o priateľstve, spoločenskom tlaku rovesníkov a sociálnych sietí a má potenciál byť balzamom na dušu pre veľa tínedžerov.


Veľké myšlienky

Ak hľadáte niečo náučnejšieho charakteru, siahnite po niektorej kníh zo série Veľké myšlienky. Knihy sú prehľadné a pútavé. Venujú sa rôznym javom a objavom naprieč storočiami a jednotlivým osobnostiam, ktoré sa s nimi spájajú. Poskytujú informácie, ktoré zaujmú stredoškolákov, ale aj starších čitateľov, ak sa nevenujú jednotlivým odborom, prípadne ako encyklopédia so základnými poznatkami. Každá z kníh má zhruba 350 strán a pri každej nájdete ukážky, ak si nie ste istí obsahovým spracovaním. Kliknite na vybranú knihu.

Filozofia Veľké myšlienky   Psychológia Veľké myšlienky   Medicína Veľké myšlienky   Veda Veľké myšlienky

Ďalšie tipy na knižné darčeky nájdete v Darčekovom rázcestníku, tipy pre násťročných sú v podkategórii Pre mládež, ale aj Fantasy, sci-fi, Komiksy či v inej kategórii podľa tematického zamerania, ak máte doma zanietených čitateľov.

Tipy na vianočné darčeky podľa tém


Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.