Vyhrajte 1 z 5 balíčkov s klasickými rozprávkami.

Daj mi tvoje meno

Talianska riviéra, slnko, prázdniny. Ideálna kombinácia na poriadnu letnú lásku, no nie?

Ak vám v kine unikol film Daj mi tvoje meno, možno je to aj dobre. Jednoducho sa môžete ponoriť najskôr do knihy a potom porovnávať s filmom. Pre nás, filmom poznačených, to už bude v rámci predstavivosti horšie.

 

Knihu Call Me By Your Name napísal André Aciman a do filmovej podoby ju pretavil taliansky režisér Luca Guadagnino so scenáristom Jasom Ivorym. Film je naozaj vysoko podmanivý. V slovenských kinách sa objavil koncom zimného obdobia a veľmi príjemne lákal nielen teplom, svetlom a hravosťou.

 

Obálka knihy Daj mi tvoje menoTalianska riviéra. Na tej si vedia leto predstaviť mnohí. Slnko, bohémske vily zo 17. storočia, oslnivá architektúra mestečka, pokoj a rok 1983, v ktorom vás v lete ešte nevyrušovali mobily ani počítače. Ideálne miesto na pohodovú dovolenku. V tomto prostredí sa každý rok ocitá teraz sedemnásťročný Elio so svojimi rodičmi. A ako posledné roky, aj toto leto musí prenechať na dlhší čas svoju izbu študentovi, ktorý počas leta spolupracuje s jeho otcom.

 

Dvadsaťštyriročný Oliver sa zaujíma o tunajšie umenie. Je svojský, pohľadný a pôsobí bohémsky. Sprvu sa zdá, že s Eliom si nechce rozumieť. Postupne zisťujú, že majú čo-to spoločné. Hudba, knihy,.. Nezhody i jemné náznaky sa kryštalizujú a hlavní hrdinovia sú si čoraz bližší. Napriek známostiam s dievčatami, medzi nimi dvoma je napätia najviac.

 

Spočiatku príbeh plynie pomaly, zoznamujeme sa s postavami, užívame si letné kratochvíle v osemdesiatych rokoch. Ak budete mať nutkanie opustiť dej, vedzte, že to bude už len lepšie a lepšie. Spôsob rozprávania, dlhšie zábery či rozjímavé pohľady nemusia každému ulahodiť. Romance často útočia na city, a úprimne, ani tu to nebude inak. Rozdiel je však v tom, že tejto s veľkou pravdepodobnosťou uveríte a vypäté situácie úprimne precítite bez pocitu, že by vaše emócie boli získané lacnou sentimentalitou.

 

Daj mi tvoje meno stavia na autenticite a pravdivosti. Všetci sme prežili prvé, krátke či letné lásky. A tak už o nich vieme svoje. Film vám skúsenosti potvrdí a možno vám ešte zhrnie niečo naviac, čo ste si neuvedomili. Daj mi tvoje meno sa naozaj ponára hlbšie ako sa v prvej polovici môže niektorým zdať. Preto si podmanil divákov už na premiére na Sundance Film Festivale.

 

Okoreňte si leto netuctovou romancou, ktorá vás miestami pobaví a inokedy dostane svojou pravdivosťou. Tento rok netreba ísť ani k moru, typické letné pohladenie na duši zažijete vďaka tomuto titulu. Okrem filmového traileru vám dávame do pozornosti i knižnú predlohu, ktorá už vyšla aj v slovenskom jazyku.

  

Autorka: Jana Golianová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Daj mi tvoje meno

0.0 0
10,95
-22%
8,54
POSLEDNÉ KUSY

Daj mi tvoje meno

0.0 0
12,95
-20%
10,36
POSLEDNÉ KUSY

Call Me By Your Name

0.0 0
11,76
-15%
10,00
Odosielame do 15 dní

Call Me By Your Name

0.0 0
10,74
-15%
9,13
Na vyžiadanie

Call Me by Your Name

0.0 0
17,39
-15%
14,78
Odosielame do 15 dní
Angličtina

Call Me by Your Name. Movie Tie-In

0.0 0
17,39
-15%
14,78
Odosielame do 15 dní
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Spríjemnite si dni knihami plnými knižnej tematiky. Čítajte si s deťmi. Alebo sa vzdelávajte. Knihy ponúkajú množstvo možností.
Dvanásť klasických rozprávok je vhodných nielen na prvé čítanie, ale potešia aj najväčších neposedníkov. Vyhrajte 1 z 5 balíčkov.
Krása nie je vždy pekná. Aj na príbeh Popolušky sa dá nazerať inak.