Daniel Silva - Prípad Rembrandt

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Americký spisovateľ špionážnych románov má pre nás ďalšiu knihu. Zaoberá sa v nej hľadaním ukradnutého, len nedávno znovuobjaveného, Rembrandtovho diela - jeho vlastného autoportrétu.
Gabriel Allon sa raz a navždy rozhodol ukončiť svoju kariéru v tajnej službe. Na znamenie nového začiatku sa s manželkou presťahuje na idylické pobrežie Conwallu, ďaleko od všetkých a hlavne od minulosti. Minulosti však človek neutečie, dostihne ho všade. Tentokrát v prípade záhadnej vraždy umeleckého reštaurátora a krádeže dlho strateného Rembrandtovho obrazu. Autorom knihy nie je nikto iný ako autor kriminálnych príbehov Daniel Silva. Prípad Rembrandt - zoznámte sa prosím.

Prípad RembrandtPo tom, čo Gabriela Allona navštívi známy z minulosti, londýnsky obchodník s umením Julian Isherwood, Gabriel je opäť zatiahnutý do sveta, ktorý už raz „definitívne“ opustil.  Nájsť  Rembrandtov roky stratený autoportrét, ktorý sa našiel len prednedávnom, nie je vôbec ľahké. A jednoduché nie je ani nájsť ľudí, ktorí za tým všetkým stoja.

Stopy vedú cez Amsterdam, Buenos Aires až na breh Ženevského jazera do vily známeho multimilionára. No Gabriel odhaľuje oveľa väčšie tajomstvo spojené so záhadným obrazom a hlavne ľudské monštrum za nim stojace. Nejde o obyčajnú krádež umeleckého diela, je v tom oveľa viac. Obraz je poznačený ľudskou krvou a to nielen jedného človeka. Rembrandtov portrét je úzko spojený s najväčšou obludnosťou 20. storočia – s holokaustom. A za tým všetkým stoja ľudia, ktorí pre peniaze dokážu urobiť úplne všetko.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Prípad Rembrandt

Prípad Rembrandt

3.0 1
7,00
-15 %
5,95
Vypredané
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.
Skvelé knihy, obmedzený čas. Veríme, že si nájdete aspoň jednu top.
Kniha je inšpirovaná skutočnými udalosťami, ktoré sprevádzali zničenie mesta Iola v 60. rokoch 20. storočia.