Film Kráľova reč nájdete aj na papieri

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Čo by ste o knihe rozhodne mali vedieť? Kniha je nielen podľa skutočných udalostí, ale dokonca ju napísal potomok jednej z postáv. A mal k dispozícii aj autentické zápisky.
Hovorí sa, že knihy sú oveľa lepšie ako ich sfilmované verzie. Môžete sa o tom sami presvedčiť aj v prípade filmu Kráľova reč navrhnutého na dvanástich Oscarov. Ešte pred príchodom filmu do kín máte jedinečnú možnosť siahnuť po jeho knižnej predlohe. Mark Louge – Kráľova reč.
 
Kráľova rečDej sa knihy sa odohráva v Anglicku v dvadsiatych rokoch 19. storočia. Mladý a nesmelý Albert je mladším z bratov v anglickej kráľovskej rodine.  Lionel Louge zase svojrázny logopéd z Austrálie. Ich osudy sa pretnú v okamihu, kedy je zakoktávajúci sa Albert postavený pred veľkú osobnú výzvu. Má predniesť prejav pri príležitosti otvorenia nového austrálskeho parlamentu v Canbere v roku 1927.  Tu začína ich spoločný príbeh. Laugovi sa podarí ale oveľa viac ako len pripraviť mladého vojvodu na spomínaný prejav. Použitím svojských a netradičných metód ho pripraví hlavne na jeho neočakávanú životnú rolu. Na pozíciu anglického kráľa.

Kniha Kráľova reč je obzvlášť autentickou výpoveďou. Hlavným dôvodom je zhodné priezvisko autora knihy a dotyčného logopéda. Mark Louge je vnukom Lionela Louga a zároveň správcom jeho osobného majetku. Kráľova reč je postavená nielen na logopédovom osobnom denníku, ale aj na jeho osobnej korešpondencii s neskorším kráľom Jurajom VI. Kniha Kráľova reč zachytáva jedno z najbúrlivejších období nielen celého Anglicka, ale i samotnej anglickej monarchie. Posúďte sami.

-sas-
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Králova řeč
Čeština
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.