Harry Potter pokračuje osmičkou

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Máme sa na čo tešiť. Svet obletela správa, že Harry Potter sa dočkal ôsmeho dielu. Viac informácií o osmičke nájdete v našom článku.

V angličtine tento rok vychádza knižne a e-knižne scenár k divadelnej hre Harry Potter and The Cursed Child Parts I & II (Harry Potter a prekliate dieťa, časť 1 a 2). A to presne v deň, keď Harry Potter oslavuje narodeniny. Vy už viete, že to bude 31. júla 2016. Autormi sú Joanne K. Rowlingová, Jack Thorne a John Tiffany. Pokračovanie vzniklo vďaka nadšeniu Thorna a Tiffanyho, ktorí dokázali Rowlingovej predstaviť ich ideu ďalšieho príbehu postáv z obľúbeného čarodejníckeho sveta na divadelných doskách a nadchnúť ju až k reálnej spolupráci.

Kniha Harry Potter a Prekliate dieťaPríbeh pokračuje devätnásť rokov po siedmom diele Harry Potter a Dary Smrti. Epilóg z knihy tak konečne dostáva svoje pokračovanie. Harry to mal vždy ťažké a iné to nie je ani v najnovšom príbehu. Práce na Ministerstve mágie má nad hlavu a zároveň sa snaží byť dobrým manželom i otcom už troch školopovinných detí. Minulosť odmieta zostať tam, kde patrí a najviac to dolieha na najmladšieho syna Albusa Severusa. Harry aj Albus musia čeliť tomu, že temnota niekedy prichádza z neočakávaných miest. Toľko nám zatiaľ oficiálne zdroje prezradili o javiskovej a knižnej zápletke.

V sobotu 30. júla 2016 bude ôsmy diel Harryho Pottera oficiálne uvedený na divadelných doskách v Londýne v Palace Theatre vo West Ende. Ide o jednu hru s dvomi časťami, ktoré je možné vidieť buď v jeden deň, alebo pre trpezlivejších počas dvoch večerov. Scenár napísal Jack Thorne, divadelnú hru režíruje John Tiffany.

AKTUALIZÁCIA 4. augusta 2016: slovenský preklad pripravuje doterajší slovenský vydavateľ Harryho Pottera, vydavateľstvo Ikar. Na špeciálne knižné vydanie scenára oboch častí zo skúšok divadelnej hry Harry Potter a prekliate dieťa sa môžete tešiť už v septembri 2016. Vyzerá to na unikátnu edíciu. Konečná knižná verzia by mala vyjsť na jar 2017 vo vydavateľstve Ikar.

Vieme, je to len knižný scenár, ale úprimne, tešíme sa ako malé deti. Veríme, že aj vy.

Infozdroj: pottermore.com a vydavateľstvo Ikar

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho s priateľmi.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Harry Potter a Kameň mudrcov

9,90 €
Vypredané

Harry Potter a Tajomná komnata

9,90 € 8,42 €
Na vyžiadanie

Harry Potter a väzeň z Azkabanu

9,90 € 8,42 €
Na vyžiadanie

Harry Potter a Ohnivá čaša

11,90 € 10,12 €
Na vyžiadanie

Harry Potter a Fénixov rád

11,90 € 10,12 €
Na vyžiadanie

Harry Potter a Polovičný Princ

10,90 € 9,27 €
Na vyžiadanie

Harry Potter a Dary Smrti

11,90 € 10,12 €
Na vyžiadanie

Harry Potter a dary smrti 7

16,90 € 14,36 €
Na vyžiadanie

Harry Potter Tvory a netvory

29,90 € 23,92 €
Na vyžiadanie

Harry Potter Magické miesta z filmov

29,90 € 23,92 €
Na vyžiadanie

Harry Potter a Kameň mudrcov (Ilustrovaná edícia)

29,90 € 25,41 €
POSLEDNÉ KUSY

Harry Potter a prekliate dieťa

17,90 € 8,90 €
IHNEĎ odosielame
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Dbáte na atmosféru či jazyk knihy? Dajte šancu Reštaurácii The Hills.
Nemusíte si listy vychutnávať len vonku. Začítajte sa do knižných noviniek.
Máte radi pokojnú atmosféru a radi sa dozviete niečo nové o včelách? Veríme, že nielen vás zaujme novinka z vydavateľstva Knihy Kazda.