Huby, hríby, hríbiky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Máte problém rozoznať jedlé huby od nejedlých? Neviete, čo z nazbieraných húb pripraviť? Ponúkame vám prehľad kníh, ktoré vám pomôžu.

Ideálnym spôsobom trávenia voľného času v lete, okrem kúpaliska, je hubárčenie. Pri zbere húb si človek oddýchne a zažíva radosť s každým úlovkom. No huby nestačí len nazbierať, ale ich aj náležite spracovať, či už usušiť alebo niečo dobré z nich uvariť.

Tieto knihy by mal mať nielen každý nadšený hubár, ale aj začiatočník.

 

1000 slovenských a českých húb

Pre amatérskych hubárov, ale aj pre profesionálnych mykológov je určená kniha 1000 slovenských a českých húb. Má praktický formát, vďaka ktorému je možné využiť ju priamo v teréne a naučiť sa tak poznávať nové druhy húb. Okrem opisu, fotografií a informácií o možnej zámene obsahuje kniha aj základné údaje o spôsobe spracovania húb a kontakty na mykologické poradne.
 

Vreckový atlas húb

Vreckový atlas húb je praktickým sprievodcom pri zbere a určovaní húb. Okrem verných fotografií a pohotových informácií potrebných pri určovaní húb obsahuje aj hubársky nôž, ktorý by nemal chýbať žiadnemu správnemu hubárovi.

 

Huby

Ak hľadáte spojenie atlasu húb a kuchárskej knihy, kniha Huby, je tou správnou voľnou. Obsahuje podrobnú charakteristiku najobľúbenejších druhov jedlých húb a aj výborné recepty ako huby pripraviť, aby ste si na nich pochutili.
 

Huby ako liek

V knihe Huby ako liek nájdete najvýznamnejšie druhy liečivých húb a najnovšie poznatky o ich konkrétnom využití a vplyve na ľudský organizmus. Dozviete sa ako využiť tieto liečivé huby v kuchyni a v publikácii nájdete aj základné postupy ich pestovania.
 

Krížovky s hubovými špecialitami

Pre hubárov, ktorí milujú lúštenie krížoviek, je určený titul Krížovky s hubovými špecialitami. Nájdu tu dvadsať hubových receptov a viac ako stovku zaujímavostí o tejto skvelej pochúťke. Stačí len lúštiť a zaujímavosti sa začnú odkrývať jedna za druhou. 

Pre najmenších hubárov odporúčame veršovaný atlas húb Houbeles pictus, ktorý obsahuje poučné básničky, veršované hádanky a všeobecné ponaučenia zo sveta húb. Nenásilným a hravým spôsobom môže detský čitateľ spoznávať jednotlivé druhy húb aj v knihe Zázračná krajina húb.

 

Tituly vybrala: Andrea Slížová

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:
Tešíme sa na Váš komentár:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.