Inšpirácie na tvorenie

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Radi oddychujete pri ručných prácach a kreatívnej tvorbe? Ponúkame vám zaujímavé knižné novinky, ktoré zlepšia vaše zručnosti a podporia vašu kreativitu.
Prinášame vám prehľad tohtoročných noviniek z oblasti kreativity a tvorby. Knihy sú zväčša síce v českom jazyku, ale zručné šikulky si s tým určite poradia.

Šály, šatky, návlekyZ nastupujúcou jeseňou by ste mohli oceniť tvorbu šálov, šatiek, návlekov či plédov. V knihe Šály, šatky, návleky nájdete až 20 nezvyčajných, no stále módnych vzorov. Tieto pletené doplnky sú navrhované na výrobu z priadze Classic Elite Yarns, ale rozkukané šikulky sa určite zaobídu aj bez nej a nájdu si vhodnú alternatívu.Tvoříme ve vintage styluMóda - nemóda, vintage je tu. Bytové doplnky, nábytok, ale aj šperky v tomto štýle majú čoraz vyššiu cenu, preto možno uvítate knihu plnú tipov ako si vecičky v tomto duchu spraviť doma vlastnoručne. Napodobňujte staré veci kreatívne, tak aby pasovaly do dnešnej doby, no nestratili punc a kúzlo starých časov, ktoré by z nich mali sálať. Dvadsať tipov pre vás pripravila Sylva Šporková, možno poznáte jej Scrapbooking, vďaka ktorému si môžete vykúzliť umelecký fotoalbum, no obsahuje aj tipy na cardmaking (výrobu prianí, ďakovných kartičiek, obálok a pod.) či scrapart (výrobu ostatných vecičiek s pomocou scrapbookových materiálov a techník).

Náušnice pre každéhoAj vy to poznáte? Náušníc jednoducho nikdy nie je dosť. Tento módny doplnok si môžete rýchlo a jednoducho vytvoriť aj sami. Iste vás očarí množstvo náušníc, ktoré vytvorili iné šikovné ruky, ale možno máte v hlave nejakú predstavu, len neviete ako na to. Alebo hľadáte nové inšpirácie? V oboch prípadoch, Náušnice pro každého by vás nemuseli sklamať.
Kabelky a taškyKtorá žena by si nepotrpela na super kabelku či tašku? Pletené a háčkované kabelky na rôzne príležitosti sú tou najdokonalejšou ozdobou. Sú viditeľné a ich domáci pôvod neprehliadnuteľný. Nezáleží na tom či s háčkováním a pletením začínate, alebo máte aj predchádazjúce skúsenosti. V knihe Kabelky a tašky nájdete návody na výrobu tašiek, ktoré zvládnete. Nemusíte hneď začínať s najväčšou a najpriestrannejšou. Začnite nejakou mini a jednoduchou, na spoločenskú príležitosť. Jednotlivé projekty obsahujú tiež podrobný materiál spotrebného materiálu, preto veríme, že vám po prečítaní a jednom vybehnutí do obchodíku, nebude nič chýbať.


Malé háčkované zázraky do 30 minút
Malé háčkované zázraky do 30 minut
. Už názov knihy prezradil celú pointu. A tá obálka! Je to kolekcia viac ako 60-tich nápadov na háčkovanie, ktorých realizácia vám zaberie len pol hodiny, ale výsledok vás bude tešiť nepomerne dlhšie. Tešte sa na grafické schémy, podrobné návody a kúzelné výtvory.
GumičkomániaA nakoniec gumičkové náramky, novinkový hit tejto sezóny, obzvlášť pre vaše deti. V ponuke je množstvo sád s gumičkami a pripravujú sa aj knihy s postupmi na tvorenie tých najoriginálnejších náramkov, prsteňov a iných doplnkov. Knižky sú v českom jazyku, ale sú bohato ilustrované a s troškou šikovnosti budú podľa nich bez problémov tvoriť aj tí najmladší. Jedným z pripravovaných titulov je Gumičkománia.Text - autorský materiál: KNIHCENTRUM.sk
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Výber a prehľad letných knižných noviniek.
Žiaľ po manželovej smrti starnúcu ženu ochromil. Dá sa z neho vyjsť?
Čo nového na knižných pultoch v júni? Pozrite sa s nami.