Je medzi nami kriminálnička

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Je tu. Ale nikto nevie, ktorá žena to je. Má totiž zmenenú identitu.

Joanna započuje pred školou svojho syna šokujúcu fámu a keďže sa len nedávno prisťahovali a nesmierne túži zapadnúť do spoločnosti, jedinou nezáväznou poznámkou rozšíri fámu ďalej. A ako to už s klebetami vo všeobecnosti býva, jedna veta vedie k druhej a spustí sa nezastaviteľná lavína udalostí. Rozšíri sa fáma, že notoricky známa vrahyňa, ktorá v detstve pripravila o život malého chlapca, žije so zmenenou identitou v mestečku Flinstead.

„Fámy sú ako semená vo vetre. Nedá sa vedieť, kde pristanú, ale raz pristanú. Usadia sa v puklinách a štrbinách, zapustia korene. A zo semien vyrastú výhonky. Nezáleží na tom, či je fáma pravdivá alebo nepravdivá. Čím častejšie ju vyslovia, tým rýchlejšie a silnejšie vyrastie.“

Kniha FámaFáma je prekvapujúco dobre napísaný triler, ktorý vás presvedčí o svojej kvalite už po prečítaní prvej strany. Príbeh je čitateľovi podaný zaujímavým a veľmi záhadným spôsobom, nakoľko si nemôžete byť naozaj nikým a ničím istý. Podozrivá je totiž každá jedna žena. A to je dobre, pretože vás dej drží pekne v napätí a knihu nepustíte z ruky, kým sa nedozviete, kto je tou „detskou vrahyňou“, ktorá sa po rokoch vracia späť. Mne ale, žiaľ, netrvalo dlho a odhalila som, čo malo byť odhalené až na záver.

Veľmi sa mi páčilo, akou formou je príbeh rozprávaný. Hlavnou rozprávačkou je Joanna, ktorá medzi svojimi „priateľkami“ fámu spustila a toto rozprávanie prelínajú myšlienky spomínanej vrahyne, ktorej identitu zatiaľ nepoznáme.
Ako ďalšie plus považujem prostredie, do ktorého je príbeh zasadený, a to do pokojného anglického mestečka pri mori, čo pôsobí dokonale autenticky.

Veľa sa dozvedáme o Joanne a jej súkromnom živote, ktorý v podstate tvorí len jej syn Alfie a matka, ktorá žije v rovnakom meste a so synom jej občas pomôže.
Na scénu prichádza Alfieho otec Michael, novinár, ktorý príde so skvelým nápadom – napísať knihu o kriminálničke Sally McGowanovej a zarobiť tak kopec peňazí.

Hoci si nie som úplne istá označením „triler“, nakoľko to nie je typický triler, na aký sú čitatelia zvyknutí. Autorka to poňala po svojom a do príbehu zapojila množstvo drámy, ktoré Fámu posúvajú tak troška do iného žánru. To ale asi nie je úplne na škodu, pretože kniha sa mi páčila do poslednej vety a nemenila by som na nej nič.
Možno až na to klebetenie na spôsob „jedna pani povedala“, ktoré pretrvávalo zhruba do polovice knihy, a ktoré mi mierne vadilo, inak knihe skutočne nemám čo vytknúť.

A aj keď som celú zápletku odhadla pomerne rýchlo, celkový dojem z knihy mi to vôbec nepokazilo, príbeh som si maximálne užila a s výsledkom som spokojná. Mne preto nezostáva nič iné, ako odporučiť vám tento možno oddychovejší, ale o to zaujímavejší dramaticko-psychologický triler, ktorý si celkom určite zaslúži vašu pozornosť.

Prečítajte si príbeh, ktorý je (aj) o tom, že aj tá najnevinnejšia myšlienka vyslovená nahlas má obrovskú silu a dokáže veľa. Napríklad aj veľa pokaziť.

Autorka (vrátane fotografie): RadkaNenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty
Obrázok Fáma

Fáma

0.0 0
13,99
-22 %
10,91
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Obdarujte seba či iných.
Začítajte sa do knihy princa Harryho a objavte ľudskosť v jeho podaní.
Opusťte aspoň na chvíľu zabehané koľaje s touto romantickou knihou.