Jedno obyčajné leto alebo nie?

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Pozrite si naše tipy na letné čítanie pre celú rodinu.
Bulbem záchranářeBulbem záchranáře
Najdôležitejšia kniha hneď na začiatok. Kniha o prvej pomoci s podtitulom Jak zachránit život a stát se superhrdinou. Je podaná trošku zábavnejšou formou, ale o to viac si z nej odnesiete a reálne zapamätáte. Ilustrovala ju Vendula Chalánková (azda ju poznáte), autorom textu je pražský záchranár Vít Samek. Profesionálny záchránar píše pre nás – obyčajných smrteľníkov. Poskytuje kvalitné informácie, vďaka ktorým s trochou guráže prispejete k záchrane života. Okrem nevyhnutných informácií, čo si všímať a ako postupovať, sú v knihe reálne príbehy zo života, ľahko vtipne komentované. Nazrite do knihy Bulbem záchranáře, toto spracovanie rozhodne stojí za vašu pozornosť.


Jedno obyčejný létoJedno obyčejný léto

Príjemne melancholický a realistický komiks, ktorý vás vo fialových odtieňoch prevedie jedným letom kamarátok Rose a Windy. Vidia sa síce len raz ročne, ale v rámci letných prázdnin spolu strávia dôležitý čas. Tento rok sa toho v blízkosti oceánu udeje celkom dosť, okrem neprípustných filmov nazrú do milostných vzťahov tínedžerov, ale aj do tých dospeláckych, ktoré sa týkajú priamo ich rodičov. Leto sa stáva prelomovým, Rose a Windy prichádzajú na to, že sa už čoskoro podstatne zmenia nielen fyzicky, ale aj psychicky. Kvalitný komiks nielen pre dospievajúcich či rodičov.

 

Klbko zmijí Dominika DánaKlbko zmijí

Aj toto leto, s miernym oneskorením, môžete pátrať po vrahovi spolu s Dominikom Dánom. V novom krimi príbehu prídu o život okresný prokurátor a kandidát na starostu okrajovej mestskej časti. Na prvý pohľad nijaké súvislosti, ale zdanie môže klamať. Neochota svedkov vypovedať, nebodaj svedčiť na súde a nedostatok nepriestrelných stôp z miesta činu sú len začiatok boja o odhalenie a usvedčenie páchateľa. Richard Krauz si to musí s tímom opäť vydrieť.


 

Krizová kuchařka ze SvatojánuKrizová kuchařka ze Svatojánu

Eva Francová, známa ako „Kuchařka ze Svatojánu“, začala nad touto knihou rozmýšľať už v roku 2017 a v 2019 sa zhodla na jej vydaní s vydavateľstvom. Venuje sa v nej základom sebestačnosti, píše o tom, ako si z obmedzených zdrojov v domácich podmienkach vytvoriť základnú drogériu, kozmetiku či liečivé prípravky z bylín. Samozrejme, vo veľkej miere sa venuje aj potravinovej sebestačnosti, pomôže vám identifikovať nevyhnutné suroviny a podelí sa o informácie, ako ich najlepšie spracovať a skladovať. Jedlá z lokálnych zdrojov či vlastnej záhrady sú predsa mimoriadne chutné a môžu byť aj výživné a sýte. S rozumnými zásobami a skromnosťou vás krízové obdobia neochromia.

 

Lenkine katastrofyLenkine katastrofy Všade plno králikov

Kreslené denníčkové zápisky desaťročnej Lenky skrátia letné chvíľky mnohých dievčatám a chalanom. Nejde ešte o nijaké ľúbostné zápletky, veď Lenka má len desať, ale aj v živote desaťročných sa vyskytujú rôzne trápne situácie a túžby. Napríklad po zvieratách, srande a zbavení sa zobcovej flauty. V prvom diele Lenkiných katastrof sa môžete tešiť na Všade plno králikov a samozrejme zábavy v jednej trošku uletenej rodinke. Ale ktorá taká nie je?


 

Ako Štefan Drco vyhral kopu hnojaAko Štefan Drco vyhral kopu hnoja

Jeden príbeh, no dva konce. Tak by sa dala charakterizovať najnovšia kniha Braňa Jobusa. Vy sa rozhodnete, či postavy nastúpia na cestu vernosti, striedmosti či pracovitosti, alebo sa rozhodnú pre zradu, prejedanie či lenivosť. Vyberiete medzi hriechom a cnosťou a môžete si prečítať, ako ktoré rozhodnutie dopadne a čo sa postavám kvôli tomu udeje.
Štefan Drco vyhral kopu hnoja, ale vôbec nevie, čo si s ňou má počať. Kohút Fifinbrus volí medzi pýchou a pokorou, pavúk Motaj medzi lakomstvom a štedrosťou, komári Mirnix a Dirnix medzi zradou a vernosťou. Neresť či cnosť? Nie je vždy ľahké ostať na strane cnosti. Kniha poteší všetkých čitateľov cca od 6 rokov.

45 tipov na letné čítanie

 

Ottov turistický sprievodca

Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Súvisiace produkty

Bulbem záchranáře

0.0 0
17,81
-15%
15,14
IHNEĎ odosielame

Jedno obyčejný léto

0.0 0
18,75
-18%
15,38
Vypredané

Klbko zmijí

0.0 0
14,95
-22%
11,66
POSLEDNÉ KUSY
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Hľadáte malý a zaujímavý atlas rastlín? Tento by mohol byť to pravé.
Najnovšia súťaž je opäť ušitá, aby výhra potešila vaše deti.
Nenechajte sa prevalcovať uponáhľanou dobou, žite plnohodnotne.