AKCIA na bestsellery

Jesenné knižné novinky

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
Archív blogu
Októbrové knižné tipy, ktoré neradno prehliadnuť.

Max VerstappenKniha Max Verstappen

Formula 1 je v mnohých domácnostiach minimálne víkendovým záujmom. Už trojnásobný majster sveta Max Verstappen patrí medzi najznámejších pilotov a je neprehliadnuteľnou súčasťou sveta F1, odkedy do neho vstúpil vo svojich 17 rokoch. Akonáhle sa o rok dostal do stajne Red Bull, vyhral hneď prvé preteky. Ale ozaj sa tomu niekto divil, keď jeho otcom je bývalý pilot F1 Jos Verstappen a mamou bývalá úspešná motokárová pretekárka Sophie Kumpenová? Každopádne, čo poviete na takmer 400 strán informácií o kariére a živote Maxa Verstappena? Zaujímavé? Začítajte sa do prekladu Samuela Mareca.

 

Vzťahy a mýtyKniha Vzťahy a mýty

Vzťahové tipy do vrecka od českého psychoterapeuta Honza Vojtka. Kniha, ktorá sa stala bestsellerom v danej téme v Česku, vychádza v slovenskom preklade. Poznáte to. Osvedčené rady, tipy, vysvetlenia, kto ich nedostal? A kto ich dokázal hneď zmiesť zo stola? Vo vzťahoch často postupujeme na základe rôznych dojmov a presvedčení. Následne uvažujeme, čo všetko sme mohli spraviť inak. Pozrite sa s odborníkom na najčastejšie mýty a nazrite pod ich kupolu. Odborne, no so zaujímavým nadhľadom. Možno zistíte, že netreba načúvať všetkému, čo si myslíme a čo nám iní hovoria.

 

Horniny a minerályKniha Horniny a minerály

Ďalšia stručná encyklopédia zo série Kniha pre celú rodinu. Tentokrát o horninách a mineráloch, rôzne starých kameňoch, ktoré majú rozličný pôvod, zloženie, štruktúru i využitie. Začítajte sa do základných faktov o  vzniku či premene hornín a minerálov a spoznajte tie najbežnejšie i najzaujímavejšie druhy. Mimochodom, počuli ste o skamenenom dreve a tušíte, aké je krásne? Kniha vám tiež poradí, ako si vybudovať vlastnú zbierku či sa stať geológom, či geologičkou.

 

Sneh, sauna, SuomiKniha Sneh, sauna, Suomi

Slovenka Michaela žije v temnom a studenom Fínsku alebo, ak chcete, krajine tisícich jazier a prináša zaujímavé informácie z tohto severského štátu slovenským čitateľom. Počuli ste už o fínskom peňažnom škriatkovi? Viete, že Fíni sú si blízki s Japoncami a je to obojstranné? Dočítate sa aj o fínskom národnom epose, saunovaní či (ne)chutnom jedle. Pripravte sa na pikošky, vtipné postrehy i cenné rady. Už len otázka na záver. Viete, ako je možné, že si Fíni mýlia bežkovanie a lyžovanie? Hor sa ponoriť do fínskych duší.


 

Vianočná koledaKniha Vianočná koleda

Nazrime už aj do vianočných noviniek, lebo tento rok je kníh s vianočnou tematikou veruže požehnane. Nové vydanie Vianočnej koledy Charlesa Dickensa je hodnotné v spojení s modernými ilustráciami obľúbenej Lisy Aisato. Knihu pripravuje v preklade Alexandry Strelkovej vydavateľstvo Tatran. Klasická novela bude mať v tomto prevedení 144 strán a nevšedný príbeh o starom Ebenezerovi Scroogeovi, ktorý miluje peniaze a nenávidí Vianoce, bol pôvodne zamýšľaný ako kritika kapitalistických vykorisťovateľov. Nakoniec vyvolal nečakanú vlnu dobročinnosti. Nahliadnite do knihy Vianočná koleda.
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Zdieľajte ho s priateľmi:

Najnovšie články

Surová rodinná dráma. Skryté traumy a túžba niekam patriť.
Dobrá kniha je náš maják. Nájdite tú svoju.
Spoznajte zaujímavé príbehy horských chát a devätnásť nevšedných osudov ich chatárov.