Kniha – zdroj poznania i zábavy

NAJNOVŠIE ČLÁNKY
NAJOBĽÚBENEJŠIE
Archív blogu
Každý čítame z iných príčin, preto vychádzajú rôznorodé knihy. Spoznajte tie najnovšie.

Dlhý dych stromovKniha Dlhý dych stromov

Vychádza už šiesta populárno-náučná kniha pre dospelých od nemeckého lesníka Petra Wohllebena, ktorý zaujal debutom Tajný život stromov a publikuje aj knihy o prírode pre deti. Dlhý dych stromov sa zameriava na to, ako sa príroda dokáže sama regulovať a liečiť, ak ju necháme na pokoji. Dočítate sa o tom, že stromy dokážu meniť genotyp semien, aby ďalšie generácie stromov boli pripravené na odlišné klimatické podmienky. No všetko má svoj strop. Aké sú následky masívnych výrubov a prečo nepôvodné ihličnany nemajú v suchšom a horúcejšom podnebí budúcnosť? Aj to sa dočítate v novej knihe Petra Wohllebena.

 

Spoločenské zvieraKniha Spoločenské zviera

Podtitul tejto knihy znie: Skryté zdroje lásky, charakteru a úspechu. Kde sa rodí zdravý sedliacky rozum a dobrý charakter? Je asi nemožné, že by nám všetkým boli dané do vienka. Ani dobro a zmeny, ktoré sú prezentované ako dobré pre všetkých, nie sme všetci schopní prijať len tak. Častokrát dobro naráža na naše podvedomé emócie, túžby, predsudky, našu povahu či normy. Ako porozumieť tomu, čo sa deje v nás ale aj v iných ľuďoch a ako to vplýva na ľudské konanie a to čo budujeme? Kniha Spoločenské zviera je o úspechu, ktorý pramení z vnútorného nastavenia. Už Gréci hovorili, že cestu k múdrosti si musíme každý odtrpieť.

 

Radosť z výcviku psaKniha Radosť z výcviku psa

Počuli ste už meno Kyra Sundance? Táto cvičiteľka psov vás prevedie procesom výcviku vášho štvornohého miláčika tak, aby to bola zábava pre vás i pre vášho psa. Kniha obsahuje nevyhnutné informácie a podrobné inštrukcie, ktoré zabezpečia úspešný výcvik psa bez frustrácie. Výcvik je nastavený tak, aby podnecoval psa k ochote učiť sa. Autorka kladie dôraz na radosť a pozitívne stránky výcviku. Jej postup prináša rýchle výsledky a skutočné láskyplné partnerstvo.

 

Pýcha a predsudokKniha Pýcha a predsudok

Tento román od Jane Austenovej vyšiel prvýkrát v roku 1813 a už vtedy to bol nečakaný úspech. Kniha sa stala nielen populárnou, je dokonca klasikou nielen vo svojom žánri. Vo vydavateľstve Ikar vychádza jej nový preklad od Danky Jacečkovej. Ak ste sa ešte nestihli zoznámiť s nezávislou slečnou Bennetovou či hrdým pánom Darcym, alebo vám ich dvorenie a peripetie ich vzťahu už chýbajú, môžete siahnuť aj po tomto najmodernejšom vydaní. Kniha vychádza s podobnou obálkou, akú malo nedávne vydanie knihy Malé ženy.

 
Nenechajte si ujsť podstatné knihovinky!
Informácie o nových článkoch, súťažiach, knihách a akciách vám radi pošleme e-mailom.
Zaujímavý článok? Skúste ďalší...

Najnovšie články

Samotná kniha i priamo sociologická veda je nástroj na poznávanie spoločnosti.
Čo vychádza v júni okrem novej dánovky?
Možno je načase prečítať si niečo od Mariany Zapaty.